سهم مطلوب صندوق کارآفرینی امید از 550 میلیارد تومان تسهیلات روستایی در سیستان و بلوچستان

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: از سال گذشته تاکنون 550 میلیارد تومان تسهیلات روستایی به حدود 9 هزار و 100 طرح در این استان اختصاص یافته که صندوق کارآفرینی امید سهم مناسبی در واگذاری تسهیلات روستایی داشته است.
سهم مطلوب صندوق کارآفرینی امید از 550 میلیارد تومان تسهیلات روستایی در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، ادریس دینارزهی با بیان این مطلب افزود: به همت چهار بانک عامل در شهرستان دَلگان تاکنون 19 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که 13 میلیارد و 500 میلیون تومان را صندوق کارآفرینی امید پرداخت کرده است.

وی  با تاکید بر این که نگاه صندوق این است تا همه شهرستان های استان از این تسهیلات بهره مند شوند، افزود: در شهرستان ایرانشهر هم تاکنون 36 میلیارد تومان از طریق بانک های عامل پرداخت شده که سهم صندوق، 14 میلیارد تومان است.

دینارزهی ادامه داد: در شهرستان بمپور که به تازگی به شهرستان جدید تبدیل شده است، با وجود اینکه صندوق هنوز شعبه مستقلی در این شهرستان ندارد، از کل 600 میلیون تومان پرداختی بانک های عامل، بیش از نیمی از این مبلغ، یعنی 350 میلیون تومان از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان در این کارگروه همچنین به تفاهم نامه این صندوق با بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: از محل این تفاهم نامه تاکنون در شهرستان دلگان  170 پرونده با اعتبار 5 میلیارد تومان تشکیل شده است که به زودی به مرحله اجرایی خواهد رسید.

دینارزهی ادامه داد: در دو شهرستان ایرانشهر و فَنوج هم به ترتیب 80 متقاضی با اعتبار 3 میلیارد تومان و 159 متقاضی با اعتبار کلی 5 میلیارد تومان از محل این تفاهم نامه تشکیل پرونده داده اند.

وی با اشاره به حمایت ویژه صندوق کارآفرینی امید از روستاهای بدون بیکار اظهار کرد: یکی از اهداف تفاهم نامه این صندوق با بنیاد برکت محقق شدن طرح روستاهای بدون بیکار است که تاکنون این طرح در استان پیشرفت مناسبی داشته است.

 

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۲۳,۱۵۰
کلیدواژه ها: صندوق کارآفرینی امید , سیستان و بلوچستان , ادریس دینارزهی , تسهیلات مشاغل روستایی , دلگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید