دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان همدان افتتاح شد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و اتصال آن‌ها به بازار، ایجاد زیرساخت های بازاریابی و...از اهداف این طرح است.
احمدتوصیفیان,طرح ملی مشاغل خانگی,زنان سرپرست خانوار,تعاون کارورفاه اجتماعی استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان، دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان همدان با حضور مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان  و رئیس جهاد دانشگاهی استان در محل جهاد دانشگاهی همدان افتتاح شد.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان در آیین افتتاح نمادین این طرح ضمن قدردانی از تلاش های جهاد دانشگاهی استان  با اذعان به اینکه اشتغال همواره یکی از مهمترین اولویت‌ها، دغدغه‌ها و سرفصل‌های کاری دولت‌ها در ادوار مختلف بوده است، گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با در نظر داشتن نقاط ضعف و قوت طرح‌های پیشین اجرا شده و با حذف برخی از مشکلات و چالش‌های پیش روی این گونه طرح‌ها در گذشته، تلاش می‌شود که ضریب موفقیت طرح فعلی تا حد زیادی افزایش یابد.

احمد توصیفیان درخصوص طرح ملی مشاغل خانگی گفت : این طرح در طی تفاهم نامه ای بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی منعقد شده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی مرکز علمی بوده که می طلبد استعداد های منطقه در این زمینه را شناسایی کند.

توصیفیان تصریح کرد: با توجه به شعار امسال «جهش تولید» امید است که اقدامات خوبی در استان انجام شود و با آموزش و توانمند سازی متقاضیان می توان گام های مثبتی در زمینه تولید و ایجاد اشتغال پایدار در استان برداشت.

وی افزود: این طرح در سال گذشته در ۹ استان کشور به صورت پایلوت اجرا شد و امسال بصورت همزمان در ۳۱ استان در حال اجراست.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان اظهارکرد: شرایط متقاضیان برای ثبت‌نام در این طرح، حداقل ۱۸ سال سن، بومی استان محل ثبت‌نام، اشتغال نداشتن تمام‌وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است.

وی ادامه داد: علاقمندان به راه اندازی کسب و کارهای خانگی می توانند با مراجعه به سایت inhb.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند .

توصیفیان درادامه افزود: طرح مشاغل خانگی یک طرح ملی بوده و در صورتی که این طرح به خوبی اجرا شود در روند ایجاد اشتغال پایدار موفق خواهیم بود.

وی هدف از اجرای این الگو را تعامل با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در اجرای طرح دانست و افزود: ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و اتصال آن‌ها به بازار، ایجاد زیرساخت های بازاریابی، ایجاد امکان تسهیل نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر فرآیند اجرای طرح از طریق نرم افزار کنترل طرح و بازدیدهای میدانی از دیگر اهداف این طرح است.

توصیفیان اظهارکرد: استان همدان دراجرای این طرح جزء استانهای پیشتاز بوده و در اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار وطرح ملی مشاغل خانگی با انجام مطالعات،ساماندهی، بررسی، استعداد سنجی 2100 نفر دراستان بر اساس الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی را در دستور کار است.

در ادامه آیین افتتاح طرح ملی مشاغل خانگی  رئیس جهاد دانشگاهی استان گفت: جهاد دانشگاهی با استفاده ازنیروهای متخصص وبا تمام توان دراجرای این طرح فعالیت خواهد کرد وبا ایجاد زیر ساخت های لازم این طرح به نحو احسن دراستان اجراخواهد شد.

کلانترنیا خاطرنشان کرد: اطلاعات اولیه درجهت اجرای طرح  از دستگاههای ذی ربط احصاء شده و با افتتاح دبیرخانه و اطلاع رسانی عمومی طرح قدمهای رو به جلو خواهیم برداشت.

۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |
کد خبر : ۲۲۳,۱۶۴
کلیدواژه ها: احمدتوصیفیان,طرح ملی مشاغل خانگی,زنان سرپرست خانوار,تعاون کارورفاه اجتماعی استان همدان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید