22 شرکت تعاونی جدید در لرستان تشکیل شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در شش ماهه ابتدایی سال جاری 22 شرکت تعاونی در استان تشکیل شده است.
22 شرکت تعاونی جدید در لرستان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جمع خبرنگاران با بیان این که امروزه بیش از هر چیز نیازمند گسترش فرهنگ تعاون، همکاری، همدلی و همراهی در استان هستیم، اظهار کرد: در شش ماهه ابتدایی سال جاری 22 شرکت تعاونی خدماتی ، توزیعی ، تولیدی و دانش بنیان با عضویت 172 نفر و ایجاد فرصت شغلی 65 نفر در لرستان تشکیل شده است.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان به صادرات تعاونی های استان در سال جاری اشاره و اظهارکرد: طی شش ماه نخست امسال میزان صادرات انجام شده توسط شرکت های تعاونی لرستان  بالغ بر 13 هزار دلار بوده که محصولات تعاونی استان به خارج  از کشور صادر شده است .

آشتاب نظارت مداوم و مستمر بر فعالیت تعاونی های استان را یادآور شد و گفت: در شش ماهه نخست سال جاری  242 مورد بازرسی و نظارت  از واحدهای تعاونی استان انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین راهبردهایی که در دستور کار داریم می‌توان به توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها به ‌واسطه ارائه آموزش‌های لازم، تحکیم تعاملات شبکه‌ای و حرکت به سمت خودکفا شدن تعاونی‌ها، تلاش در جهت افزایش همکاری‌های بین‌بخشی و تأمین مشوق‌ها و منابع مالی موردنیاز تعاونی‌ها اشاره کرد.

در استان لرستان ۲ هزار و ۸۵۴ تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی در ۲۱ رشته فعالیت دارند که جمعیتی معادل ۲۸ هزار نفر در این تعاونی‌ها شاغل هستند.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳
کد خبر : ۲۲۳,۱۸۲
کلیدواژه ها: تشکیل تعاونی های جدید,اشتغال,فرهنگ کار جمعی,لرستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید