کاهش 27درصدی حوادث ناشی از کار در استان قزوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین از کاهش 27 درصدی حوادث ناشی از کار درشش ماهه سال جاری خبر داد .
کاهش 27درصدی حوادث ناشی از کار در استان قزوین
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، رضا گروسی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از کاهش 27 درصدی حوادث ناشی از کار درشش ماهه سال جاری خبر داد و افزود: یکی از اهداف اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشاوره تخصصی به کارگران و کارفرمایان است که به‌نوعی مانع از بروز حوادث ناشی از کارشده است.
وی افزود: نتیجه بارز این مشاوره های تخصصی  منجر شده  تا حوادث ناشی از کار در شش ماهه سال جاری نسبت سال گذشته 27 درصد کاهش یابد .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین در رابطه با بازرسی از واحدهای تولیدی و اقتصادی عنوان کرد: در سال 99 اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در حفظ بنگاه‌های اقتصادی تعداد 4630 بازرسی از کارگاه‌های استان به عمل آورده است .
وی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی دانست و گفت: برای صیانت از نیروی انسانی شاغل در بنگاه‌ها و رسیدگی به اختلافات بین کارگران و کارفرمایان  ، در شش ماهه امسال 2177 دادخواست به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی در سطح استان ارائه شده که این دعاوی در مراجع تشخیص و حل اختلاف استان رسیدگی شده اند .
رضا گروسی عنوان کرد: یکی از سیاست‌های اصلی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی حل‌وفصل دعاوی به شکل سازشی است چراکه ایجاد سازش بین کارگر و کارفرما به‌نوعی زمینه بازگشت و همکاری دوباره را فراهم می‌کندکه در همین راستا  حدود 35 درصد  از دادخواست های مطرح شده  در مراجع تشخیص و حل اختلاف به شکل سازشی حل و فصل شده اند.
وی گفت: در سال 99 سیاست این اداره کل بر اساس ضوابط قانونی برای ارتقای ایمنی در کارگاه ها الزام کارفرمایان به استقرار مسوول ایمنی صلاحیت دار و اشنا به ریسک های خطر در اولویت بازرسی کار بوده است و تلاش این اداره کل استقرار مسوول ایمنی در کلیه کارگاه های بالای ۲۵ نفر تا پایان سال 99 است که این مهم حاصل نمی شود مگر با همکاری کلیه کارفرمایان و دستگاه های وظیفه مدار. در حقیقت این مهم با تلاش و همکاری کارفرمایان و کارگران و دوشا دوش هم حاصل خواهد شد.

گروسی از کارفرمایان خواست با ایجاد محیطی ایمن و مناسب و با رعایت حقوق قانونی کارگران زمینه تشویق و تلاش مضاعف کارگران را مهیا کنند.
۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۲۲۳,۱۹۶
کلیدواژه ها: کاهش 27درصدی, حوادث ناشی از کار , در استان قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید