نرخ بیکاری تابستان امسال در استان مرکزی کاهش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نتایج طرح آمارگیری نیروی کاردر تابستان سال ۹۹، بیانگر آن است که نرخ بیکاری این استان برای جمعیت مولد ۱۵ ساله و بیشتر نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.
نرخ بیکاری تابستان امسال در استان مرکزی کاهش یافت

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی«محمدتقی آبایی»افزود: میانگین نرخ بیکاری کشور در تابستان امسال  ۹ و نیم درصد بود که این شاخص برای  استان مرکزی هشت و یک دهم درصد ثبت شده و نسبت به کشور یک و چهار دهم درصد کمتر است.

وی بیان کرد: نرخ بیکاری استان مرکزی برای جمعیت مولد ۱۵ ساله و بیشتر نسبت به تابستان پارسال ( هشت و سه دهم درصد ) نیز با کاهش ۲ دهم درصدی همراه بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: خراسان رضوی با شاخص پنج و هفت دهم درصد در تابستان امسال رتبه نخست کاهش نرخ بیکاری را  در تابستان امسال به خود اختصاص داده و بالاترین آمار نیز با ۱۶ و سه دهم درصد برای استان چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده است.

آبایی عنوان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات ارایه شده  مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان مرکزی در بهار امسال به ۶ و نیم درصد رسید که نسبت به میانگین کشور( ۹ و هشت دهم درصد)، سه و سه دهم درصد پایین‌تر بوده است.

وی عنوان کرد: نرخ بیکاری بهار امسال استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز با کاهش یک و ۹ دهم درصدی همراه بوده است و این شاخص در بهار پارسال هشت و چهار دهم درصد اعلام شده بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: این استان با نرخ بیکاری ۶ و نیم درصد در بهار امسال، رتبه چهارم کشور را در این راستا به خود اختصاص داده است.

آبایی اظهار کرد: همه توان  استان مرکزی برای تحقق جهش تولید، رونق بیش از پیش اقتصادی و افزایش اشتغال به کار گرفته شده و در این راستا گام‌های بلندی تاکنون برداشته شده است.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۲۳,۲۷۲
کلیدواژه ها: نرخ بیکاری,استان مرکزی, اشتغال,جهش تولید,محمدتقی آبایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید