مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد:

اشتغال بیش از 2 هزار نفر در مازندران با اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اشتغال 2 هزار و 39 نفر در استان با اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد خبر داد.
اشتغال بیش از 2 هزار نفر در مازندران با اجرای یارانه دستمزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، کامران اصغری اظهار کرد: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران اقتصادی است و به کارآفرینانی که جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی را جذب کنند ۳۰ درصد یارانه دستمزد می‌دهد.
وی بیان کرد: در راستای حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال شیوه نامه پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کمتر برخوردار از اشتغال ابلاغ شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: یارانه دستمزد، وجهی است که توسط دولت به موجب این دستورالعمل به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار جوینده کار زیر 37 سال به کارفرما پرداخت و منابع این طرح از محل منابع پیش‌بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمکهای مردمی و منابع ناشی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.
وی هدف طرح پرداخت یارانه دستمزد را، جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال و همچنین بنگاه های اقتصادی رسمی و با اولویت کارگاههای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد.
اصغری سهمیه استان مازندران در تعهد ایجاد اشتغال در این طرح را تا پایان سال آینده 2 هزار و 39 نفر اعلام کرد و افزود: در ابتدای امر اطلاع‌رسانی همه جانبه به واجدین شرایط اعم از جویندگان کار(شامل افراد دارای تحصیلات متوسطه(دیپلم) و بالاتر با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی) و کارگاه‌های واجد شرایط متقاضی شاغلین مورد نظر جهت ثبت اطلاعات در سامانه مربوطه به نشانی الکترونیکی(https://pyd.mcls.gov.ir) در دستور کار معاونت کارآفرینی و اشتغال این اداره ‌کل قرار گرفت.
وی گفت: طرح پرداخت یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقاء تولید داخلی و ارتقاء سطح سرمایه انسانی کارگاههای فعال بخش‌های خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار و حمایت از بنگاههای به شدت آسیب یده از شیوع ویروس کرونا تحت عنوان یکی از سیاستهای فعال بازار کار تدوین شده است.۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶
کد خبر : ۲۲۳,۳۷۴
کلیدواژه ها: تعاون_کار_رفاه_اجتماعی,طرح_پرداخت_یارانه_دستمزد,اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید