مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم تأکید کرد: حفظ موجودیت کارگاهها ضامن حفظ و صیانت از فرصت های شغلی موجود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در نشست شورای معاونین با روسای ستادی و اجرايی گفت: حفظ موجودیت کارگاهها ضامن حفظ و صیانت از فرصت های شغلی موجود است.
مدیرکل,تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم,موجودیت,کارگاهها,صیانت,فرصت های شغلی,اشتغال,بیکاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در نشست شورای معاونین با روسای ستادی و اجرایی ضمن اشاره به وظایف این اداره کل و لزوم تلاش همه جانبه برای تثبیت اشتغال موجود و ایجاد اشتغال وکاهش نرخ بیکاری در استان گفت: حفظ و صیانت از نیروی کار در سایه موجودیت کارگاهها امکان پذیر است.

وی افزود: تعامل شرکای اجتماعی اعم از کارگر ، کارفرما و دولت به ما این امکان را می دهد تا بتوانیم ضمن استیفای حقوق کارگران و کارفرمایان از فرصت های شغلی موجود نیز صیانت کنیم.

کاویانی در جمع معاونین و روسای ستادی و تابعه اداره کل  با تاکید بر اهمیت لزوم کاهش زمان رسیدگی به پرونده های شکایات کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف تصریح کرد: در اجرای دستور العمل های روابط کار در خصوص استانداردسازی زمانهای مقاطع رسیدگی در مراجع حل اختلاف کاراداره کل  مکلف  است  برای دستیابی به زمانهای تعیین شده تمام امکانات خود را به کار برده و در مدت زمان پیش بینی شده بر اساس اوضاع و احوال پرونده نسبت به صدور رای قانونی اقدام و از سایر اقدامات بی رویه که منجر به طولانی تر شدن زمان رسیدگی گردد اجتناب نموده و قبل از تشکیل پرونده نسبت به مشاوره روابط کار به مراجعین اقدام نمایند.

وی حفظ و ارتقاء تکریم ارباب رجوع و رعایت حرمت آنان را ضروری خواند و اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع جزو برنامه های تحول اداری است و بایستی در اولویت کار قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به سیاست ها و برنامه های کاری خود اظهار کرد: برنامه ریزی، مدیریت زمان، استفاده از خردجمعی، آموزش، ارتقاء بهره وری و تعامل و هم افزایی از جمله این برنامه ها است که در سایه آنها می توان خدمات مطلوبتری به مردم ارایه داد.

کاویانی در ادامه تصریح کرد: توسعه بخش تعاون یکی از راهکارهای مهم برای تحقق عدالت اجتماعی است. با توسعه و گسترش فعالیت تعاونی ها در بخش های صنعتی و کشاورزی می توان بستر مناسبی را برای افزایش فرصت های شغلی در کشور ایجاد کرد که در نهایت این ایجاد شغل می تواند زمینه بروز  بیکاری را در جامعه کاهش دهد.

وی در ادامه سخنان خود بیکاری را یکی از دغدغه های مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: در صورتی که با سرمایه های اندک بتوان فعالیت های اقتصادی را در قالب تعاونی ها راه اندازی کرد، می توان کمک موثری به ایجاد ثروت و توسعه فرصت های شغلی کرد.

وی  در ادامه جلسه، عملکرد 3 ماه دوم سال جاری اداره کل  را در حضور اعضای جلسه شورای معاونین مورد بررسی و پیگیری قرار داد .

گفتنی است: در این نشست هریک از روسای ستادی و اجرایی به ارایه نظرات و مسایل و مشکلات خود پرداخته و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰
کد خبر : ۲۲۳,۴۳۴
کلیدواژه ها: مدیرکل,تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم,موجودیت,کارگاهها,صیانت,فرصت های شغلی,اشتغال,بیکاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید