دهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر برگزار شد

دهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال به ریاست استاندار بوشهر و با حضور دستگاههای اجرایی و بانک های عامل در سالن جلسات کوثر استانداری برگزار شد.
دهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، وطن خواه مدیر کارآفرینی و اشتغال گزارشی از روند معرفی پرونده های متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی به بانک های عامل و همچنین آخرین پرداختی های صورت گرفته در استان را ارائه کرد.
مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تا کنون مبلغ 2644 میلیارد ریال با زمینه اشتغال 4320 نفر در استان از محل اشتغال روستایی و عشایری و مبلغ 374 میلیارد ریال تسهیلات کرونا پرداخت شده است و انتظار می رود تا پایان سال جاری حداکثر مبلغ ابلاغ شده استانی با معرفی طرح های با اولویت از سوی دستگاه های اجرایی استان جذب شود.
استاندار بوشهر در این جلسه ضمن تاکید بر تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اظهار کرد: بانک ها با دستگا های اجرایی نسبت به برطرف نمودن مشکلات همکاری کنند .
گراوند گفت: هدف از اختصاص تسهیلات ویژه کرونا کمک به بهبود کسب و کار در استان است که با پرداخت نشدن آن هم استانی‌ها و بویژه فعالان حوزه کسب و کار متضرر می‌شوند.
وی اظهار کرد: بانک‌‏های بوشهر در نسبت منابع به مصارف نیز جایگاه خوبی ندارند چون منابع درآمدی آنها در استان در مقابل مصارف آنها بسیار بالا است.
استاندار بوشهر در پایان گفت: در ارتباط با تسهیلات اشتغال روستایی نیز باید نشست‏‌های مرتبط با آن به صورت هفتگی برگزار و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با هدف سرعت بخشی به روند پرداخت نظارت جدی به آنها داشته باشد.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
کد خبر : ۲۲۳,۴۵۶
کلیدواژه ها: جلسه کارگروه,اشتغال, تسهیلات, اشتغال روستایی, بانکهای عامل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید