بهره مندی 11 هزار نفر از مزایای بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در خراسان شمالی

معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: تا پایان شهریور ماه سال جاری، ۱۱ هزار کارگر ساختمانی در این استان از مزایای بیمه کارگران ساختمانی بهره مند شدند.
بهره مندی 11 هزار نفر از مزایای بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، علیرضا ذوقی تصریح کرد: تا پایان شهریورماه سال جاری 17 هزار و 914 متقاضی در این استان در سامانه رفاهی نام نویسی کرده اند که از این تعداد 11 هزار کارگر ساختمانی مورد تایید و از  خدمات بیمه کارگران ساختمانی بهره مند شدند.  
 وی گفت: از مجموع واجدین شرایط، تعداد 646 نفر نیز به دلایلی از قبیل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت از مزایای این بیمه استفاده نموده اند . 
  معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی  عناوین شغلی کارگران ساختمانی را شامل رشته های آرماتوربند، اسکلت‌ساز ،لوله‌کش و نصاب وسایل بهداشتی، نقشه‌بردار،در و پنجره‌ساز پروفیل، بتن‌ساز و بتن‌ریز، بنای سفت‌کار ،عایق‌کار رطوبتی و آسفالت‌کار، گچ‌کار،سنگ‌کار، قالب‌بند و کفراژبند، لوله‌کش گاز خانگی و تجاری، نگهداری بتن،کاشی‌کار ،برق‌کار ساختمان و نقاش ساختمان عنوان و اظهار کرد: تعهدات موضوع این قانون شامل حوادث و بیماریها، غرامت دستمزد، ازکارافتادگی، بازنشستگی وفوت است. 
ذوقی گفت: متقاضیان واجد شرایط جهت ثبت نام و دریافت خدمات بیمه تامین اجتماعی می توانند به سامانه خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی به آدرس الکترونیکی www.samanehrefah.ir مراجعه نمایند که پس از طی فرایند ثبت نام و تکمیل فرم خود اظهاری در سامانه و بارگذاری مدارک لازم،  اعتبار سنجی لازم از سوی پایگاه اطلاعاتی سامانه صورت گرفته و درصورت داشتن شرایط اولیه مورد تایید قرار گیرند .  
وی افزود: جهت رسیدگی به اعتراضات؛  متقاضیان می توانند  در سامانه خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت نام و اعتراض خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند. 
ذوقی گفت: فرایند رسیدگی به اعتراضات کارگران ساختمانی صرفا از طریق سامانه و طبق سند راهنمای اعتراض، رسیدگی و پاسخ داده می شود.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۹
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۳,۴۵۸
کلیدواژه ها: بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی,اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی,سامانه خدمات حمایتی جمهوری اسلامی ایران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید