مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در طرح محرومیت زدایی استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در نشست با مسئول قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی استان گفت : این اداره کل آمادگی دارد از ظرفیت مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد استان برای توانمندسازی ومهارت آموزی افراد محروم در البرز استفاده کند.
مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در طرح محرومیت زدایی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ، تقی غیاثی تبار در این جلسه که با هدف برنامه ریزی در راستای توانمندسازی اقشار محروم برگزار شد، اظهار کرد: مسیر مطمئن و شرایط مساعد همکاری با قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی استان هموار کردن مسیر خوداشتغالی افراد است و در این راه اگر بخواهیم از شغل به مهارت برسیم، باید به افراد مهارت داده، پشتیبانی کرده و بازار فروش را برای آنان پیش بینی نماییم که در این خصوص آمادگی داریم از ظرفیت مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای استان برای توانمندسازی افراد محروم استفاده کنیم .

مدیرکل فنی وحرفه ای استان افزود : اولویت کاری ما در ارائه آموزش های مهارتی این است که افراد را به شغل پایدار برسانیم و بر این مبنا پروژه اشتغال مهارت محور را در استان البرز تدوین کردیم که مسیر جدیدی برای اشتغال ایجاد کنیم.

وی در ادامه به سه مسیر استخدام محور، خوداشتغالی محور و کارآفرینی محورتعریف شده در پروژه اشتغال مهارت محور اشاره کرد و افزود: در بخش استخدام محور، نیازهای واقعی واحدهای صنعتی مشخص و پس از آن افرادی که از طریق سامانه اشتغال مهارت محور فراخوان و ثبت نام می شوند، استعدادسنجی شده و ارائه آموزش و آزمون پایان دوره با نظارت واحد صنعتی مربوطه صورت گرفته و پس از مصاحبه به استخدام درخواهند آمد.

غیاثی تبار در ادامه به تشریح مسیر بعدی تعریف شده در پروژه اشتغال مهارت محور پرداخت و اظهارکرد: مسیر بهتر، خوداشتغالی بوده که در این حوزه به صورت نامحدود می توانیم شغل ایجاد کنیم و شرط اصلی این است که بر اساس کسب و کارهای اولویت دار استان برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز مسیر دیگر تعریف شده در پروژه اشتغال مهارت محور را کارآفرینی عنوان و تصریح کرد: این مسیر برای افرادی است که جرأت و جسارت کارآفرین شدن دارند که از طریق مرکز تخصصی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار اداره کل افراد شناسایی، استعدادسنجی و آموزش های تخصصی لازم برای ورود آنان به عرصه کارآفرینی ارائه می شود.

در ادامه حجت الاسلام محمد منتج مسئول قرارگاه مرکزی مهارت آموزی استان البرز نیز با بیان اینکه نیازهای محرومین فقط نیاز معیشتی نیست، اظهار کرد:  درمان برای بیماری محرومیت این است که افراد را به شغل مولد و پایدار برسانیم و از طریق آموزش های فنی و حرفه ای افراد را به سلاح تخصص مجهز کنیم.

منتج با اشاره به اینکه بخشی از طرح محرومیت زدایی البرز با همکاری آموزش فنی و حرفه ای استان تحقق می یابد خاطرنشان کرد : مشتاق همکاری با آموزش فنی و حرفه ای استان هستیم تا از طریق آن در برنامه ریزی، طرح ریزی و نیازسنجی برای محرومیت زدایی ۶۱ نقطه محروم استان قدم های موثری برداریم که در این راه نیاز به بانک جامع اطلاعاتی از محرومیت و برنامه واحد داریم و در حال بروزرسانی آمار هستیم که به عنوان نقشه راه در این زمینه، بتوانیم بر اساس آن زمینه های مولد بودن را برای خانواده ها ایجاد کنیم.

در پایان مقرر شد طی جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان دو طرف، بستر و زمینه های همکاری از طریق انعقاد تفاهم نامه آموزشی در راستای توانمندسازی قشر محروم استان البرز فراهم شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۰
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۳,۴۸۶
کلیدواژه ها: مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در طرح محرومیت زدایی,مهارت آموزی,قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید