مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی سمنان: خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران یک وظیفه است

به منظور اجرای سیاستهای کلی اشتغال ابلاغی مقام معظم رهبری و اجرای سیاستهای اصولی دولت تدبیر و امید در جهت حمایت از اجراء و توسعه طرح های خوداشتغالی و کارآفرینی خانواده معزز شهدا و ایثارگران تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضاء شد.
ایثارگران

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، در راستای اجرای مفاد این تفاهم نامه مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید و امورایثارگران استان به اتفاق معاونین مرتبط با این حوزه نشستی را برگزار کردند.

اسماعیل غنیان به تامین اشتغال ایثارگران بیکار با استفاده از ظرفیت های موجود در دو دستگاه اشاره کرد و گفت: خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران یک وظیفه است و از ارزش بالایی برخوردار است.

وی «کمک به اشتغال پایدار شاغلین کسب‌وکارهای خرد، کوچک و متوسط و کارآفرینان تحت پوشش بنیاد در حوزه‌های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های موجود» و «تلاش برای ساماندهی و توسعه طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و ارتقاء نقش این عزیزان در جهش تولید و رشد اقتصادی کشور از طریق توانمندسازی، آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایه‌ها» را از اهداف تفاهم نامه فی مابین دانست و گفت: سهم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از اعتبار اشتغال پایدار روستایی عشایری از محل صندوق توسعه ملی 76 هزار میلیون ریال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: مشمولین این تفاهم‌نامه فرزندان و همسران شهدا، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد به بالا، آزادگان، همسر و فرزندان آنان و خواهر و برادر شهدا هستند.
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۶:۰۷
کد خبر : ۲۲۳,۵۰۸
کلیدواژه ها: شهدا,ایثارگران,اشتغال,پایدار,بنیادشهید

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید