مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان ایلامی در قبال جذب نیروی کار جدید

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: طرح یارانه دستمزد ظرفیتی برای کمک به واحدهای تولیدی بوده و نقش مهمی در حمایت اقتصادی از واحدها و تثبیت اشتغال دارد.
پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان ایلامی در قبال جذب نیروی کار جدید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی در جلسه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام، گفت: دولت تدبیر و امید، مشوق های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده که طرح یارانه دستمزد یکی از جمله آن ها برای سیاست های بازار کار است.

وی تصریح کرد: استان ایلام در طرح یارانه دستمزد جزء شانزده استان پایلوت کشور قرار دارد و تاکنون۳۲۴ نفر کارگر از یارانه دستمزد استفاده می کنند و توانسته اند در محل کار خود ادامه فعالیت دهند.

شیرخانی اظهار کرد: در طرح یارانه دستمزد، دولت با تقبل حدود ۳۰ درصد از دستمزد کارگران سعی دارد تا به کارفرماها و واحدهای تولیدی کمک کند.

وی اوامه داد: این طرح دارای دستورالعمل و موارد قانونی خاصی است و به هر طرحی تعلق نمی گیرد بلکه دارای شرایط خاصی برای پرداخت است.

وی تصریح کرد: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقای سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شود.

وی شرایط مورد نیاز برای برخورداری کارفرمایان از یارانه  دستمزد را سن نیروی کار زیر ۲۰ سال یا بالای ۳۷ سال نباشد(برای ذکور مدت خدمت نظام وظیفه اضافه می شود)، زنان سرپرست خانوار تا سن ۴۵ سالگی واجد شرایط هستند، نیروی کار زیر دیپلم نباشد  (دیپلم و بالاتر باشد)، محل کار بایستی فعال بوده و کد کارگاه تامین اجتماعی داشته باشد و حداقل ۱ نفر بیمه شده داشته باشد عنوان کرد.

شیرخانی در پایان اظهار کرد: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شود.

طرح یارانه دستمزد در ۱۶ استان مرزی و محروم کشور در حال اجراست.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲
کد خبر : ۲۲۳,۵۲۶
کلیدواژه ها: یارانه دستمزد, مشوق بیمه ای, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید