سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: شرکت تعاونی های توسعه عمران می توانند منافع زیادی را برای مردم داشته باشند

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست با اعضا شرکت تعاونی توسعه عمران یزد گفت: هدف از تشکیل این شرکت ها استفاده از سرمایه های خرد سطح جامعه و عضویت جمع زیادی از شهروندان در آن است تا افراد فراوانی بتوانند از مزیت های به وجود آمده استفاده نمایند.
شرکت تعاونی های توسعه عمران می توانند منافع زیادی را برای مردم داشته باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری در این دیدار بر لزوم رونق بخشی به شرکت تعاونی های توسعه عمران در شهرستان های استان اشاره کرد و افزود: هدف از تشکیل این شرکت ها استفاده از سرمایه های خرد سطح جامعه و عضویت جمع زیادی از شهروندان در آن است تا افراد فراوانی بتوانند از مزیت های به وجود آمده استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه از مزایای شرکت تعاونی های توسعه عمران حضور در طرح های عمرانی، تولیدی، خدماتی و ... از طریق ترک تشریفات است تاکید کرد: شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان یزد با 13 هزار عضو می توانند علاوه بر عضو گیری مجدد با حضور و شرکت در پروژه های عمرانی استان منافع زیادی را به اعضا برساند و اعتماد شهروندان را نسبت به تعاونی ها افزایش دهند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تسریع در رشد و توسعه وعمران شهرستان ها و هدایت منابع به سمت بخش های تولیدی و جلوگیری از رانت زایی در اجرای طرح هایی که امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد را از اهداف تشکیل این شرکت ها دانست.
وی با بیان این که استان یزد دارای بافت فرسوده شهری و روستایی زیادی است که شرکت می توانند (طبق ماده 6 قانون توسعه و عمران شهرستان) از تسهیلات قوانین مربوط به تملک اراضی واقع در طرح های مصوب شهری و روستایی استفاده کند.
تشکری با بیان این که اعضا شرکت ضروی است با شوراهای اسلامی شهرها همکاری داشته باشند افزود: خوشبختانه اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه عمران یزد همگی افراد برجسته و شاخص استانی هستند و هر کدام در حوزه های تخصصی خود سرآمد هستند.
وی تصریح کرد: افق شرکت می تواند سرمایه گذاری در بخش های ساختمان سازی، کشاورزی، معدن و همچنین حوزه انرژی به خصوص انرژی خورشیدی در استان باشد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان با تاکید بر اینکه یکی از ظرفیت های این شرکت ها عضوگیری گسترده از بین مردم است گفت: چون موفقیت این شرکت تعاونی ها می تواند منافع زیادی را برای اعضا داشته و اعتبار بخشی نیز به حوزه تعاون ببخشید همه گونه همکاری را با اعضا و هیئت مدیره شرکت خواهم داشت.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۶
کد خبر : ۲۲۳,۶۲۸
کلیدواژه ها: شرکت تعاونی توسعه عمران, شهرستان یزد, عمادتشکری, سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید