مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام تاکید کرد:

همکاری کمیته امداد و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تبدیل مددجویان به قشر تولید کننده

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت : کمیته امداد در زمینه اشتغال زایی برای قشر بیکار جامعه از دستگاههای برتر و بسیار موفق استان بوده و هر ساله یک عملکرد عالی در این زمینه دارد.
همکاری کمیته امداد و اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای تبدیل مددجویان به قشر تولید کننده

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکرالله شیرخانی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد بیان کرد: یکی از اقدامات بسیار موفق امداد در زمینه ایجاد اشتغال توسعه مشاغل خانگی بوده  که عملکرد امداد در این استان نیز بسیار خوب بوده و ما هم اکنون در دورترین مناطق این استان خصوصاً مناطق روستایی شاهد مشاغل خانگی موفق امداد این استان هستیم.

وی با بیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره از برنامه های امداد در زمینه اشتغال زایی حمایت کرده است، تصریح کرد: بین این دستگاه و کمیته امداد همواره همکاری و تعامل بسیار خوبی وجود داشته است و همچنان آماده همکاری با امداد در این زمینه هستیم.

شیرخانی ادامه داد: هدف ما از اینگونه همکاری ها این است که مددجویان کمیته امداد بتوانند به یک قشر تولید کننده و فعال در این استان تبدیل شوند همچنان که تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

قنبر موسی نژاد نیز بیان کرد: کمیته امداد به همین دلیل توسعه مشاغل خرد و خانگی را در اولویت برنامه های اشتغال زایی خود قرار داده که در این زمینه توسعه قالیبافی در بین مددجویان و حمایت از این نوع شغل خانگی که سابقه طولانی نیز در بین مردم استان ایلام دارد از جمله این اقدامات است.

وی افزود: هم اکنون بیش از هزار خانواده مددجو در این استان که از قبل حرفه قالیبافی را توسط این نهاد و همکاری دستگاههای دیگر فرا گرفته اند در زمینه قالیبافی فعالیت داشته که عمده این اقدامات از طریق طرح راهبران شغلی این نهاد صورت می گیرد.

مدیرکل امداد استان ایلام با بیان اینکه در سه سال گذشته بیش از 10 هزار فرصت شغلی توسط این نهاد برای مددجویان جویای شغل در استان ایلام  ایجاد شده است افزود: توسعه مشاغلی که در گذشته توسط این نهاد ایجاد شده اند و تقویت این طرحها به منظور اشتغال افراد بیشتر از دیگر برنامه های امداد در حوزه اشتغال زایی است.

موسی نژاد با بیان اینکه نظارت دقیق بر طرحهای اشتغال زایی ایجاد شده به منظور جلوگیری از انحراف آنها یکی دیگر از برنامه های مهم امداد در عرصه اشتغال است تصریح کرد: در ارزیابی هایی که اخیراً از طرحهای اشتغال زایی امداد صورت گرفته بیش از 85 درصد آنها از پایداری مناسب برخوردار هستند.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹
کد خبر : ۲۲۳,۶۵۸
کلیدواژه ها: کمیته امداد, ایلام ,مشاغل خانگی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید