مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس تاکید کرد: کانون کارآفرینان،در مسیر توسعه و اشتغالزایی فارس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: کانون کارآفرینی فارس در هر دو دوره قبلی تلاش‌های خوبی از خود نشان داد و خصوصا در دوره دوم زمینه ساز فعالیت‌های بسیار خوبی در بحث اشتغالزایی و توسعه کارآفرینی شد.
کانون کارآفرینان،در مسیر توسعه و اشتغالزایی فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، در انتخابات سومین دوره هیات امنای کانون کارآفرینی فارس، شش کارآفرین برتر استان جهت حضور در این هیات مشخص شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این مراسم، اظهار کرد: انتظار ما این است این کانون در ادامه مسیر فعالیت‌های خود بتواند حلقه واسطی بین شروع کنندگان کار و مسئولان مربوطه باشند تا با حفظ و مواظبت از فرصت‌های شغلی موجود و با حمایت، هدایت و آموزش افراد در ارتباط با کارآفرینی وضعیت اشتغال استان را بهبود ببخشیم.

سهراب مختاری افزود: حمایت از کارآفرینان نوپا استان با رفع مشکلات آنان از جمله موانع گرفتن مجوز و... می‌بایست از جمله اهداف کانون کارآفرینی استان باشد.

در این مراسم، پس از معرفی ۱۱ نفر کاندیدا، علیرضا ظهیرامامی رئیس فعلی این کانون، کارآفرین نمونه استان و مدیرعامل کارخانه فراپاکس شیراز با کسب ۸۵ درصد آرا (۲۱ رای) در صدر کارآفرینان برتر استان قرار گرفت. همچنین عزیز اسداللهی زوج، علی اکبر نجابت، علی داریونی، عباس برزگر و سهراب نعمتی دیگر نفراتی بودند که در این انتخابات برنده شدند.

کانون‌های کارآفرینی استان‌های کشور به موجب مصوبه شورای عالی اشتغال به ریاست رئیس جمهور تشکیل و وظایفی همچون ایجاد زمینه و بستر مناسب جهت گسترش کارآفرینی و نیز ارائه راهکار و مشاوره به مدیران ارشد هر استان در راستای افزایش اشتغالزایی و کاهش بیکاری به آن محول شد.

ترکیب هیات امنای این کانون به ریاست استاندار، متشکل از شش عضو دولتی و شش کارآفرین برتر بخش خصوصی است.

این هیات ۱۲ نفره پس از انتخاب شدن، انتخاباتی دیگر را برگزار می‌کنند تا ریاست این کانون انتخاب شود.

در فارس نیز این کانون دو دوره فعالیت را پشت سرگذاشته است که در دوره نخست به عنوان کانون برتر کشور معرفی شد و در دوره دوم درخشان‌ترین عملکرد را از خود نشان داد.

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۲۳,۸۰۸
کلیدواژه ها: کانون,کارآفرینان،در,مسیر,توسعه,و,اشتغالزایی,فارس

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید