۱۸ کارگاه ساختمانی ناایمن خراسان شمالی پلمب شد

معاون روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۱۸ کارگاه ساختمانی در استان به علت شرایط خطرناک محیط کار و وجود پتانسیل‌های بروز حادثه، با هماهنگی مراجع قضایی پلمب شد و از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.
۱۸ کارگاه ساختمانی ناایمن خراسان شمالی پلمب شد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ قربان نباتیان تصریح کرد: از این تعداد ۶ کارگاه در نیمه نخست امسال و مابقی در ماه جاری بوده است.
وی گفت: در این بازه زمانی سه هزار و ۳۵۹ مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار سطح استان انجام گرفته و در این مدت هزار و ۲۶۴ مورد ابلاغیه رفع نقص برای کارگاه های مشمول قانون کار استان صادر شده است.
وی افزود: در این بازرسی ها به مسائل ایمنی و حفاظت فنی، حقوق و دستمزد و شرایط کار در کارگاه های مشمول قانون کار استان از طریق ۱۵ بازرس در تمام شهرستان‌های استان نظارت می شود.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت ۹ کارگاه به علت عدم رعایت مسائل قانونی در خصوص آیین نامه های ایمنی و بهداشت کار و حقوق و مزایای کارگری و پروتکل های بهداشتی کرونایی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی افزود: در بازرسی از کارگاه های ساختمانی با کارفرمایان متخلف که آیین نامه های ایمنی را رعایت نکنند و جان کارگران و سایر افراد به خطر بیفتد به شدت برخورد خواهد شد و ضمن پلمپ کارگاه با همکاری مراجع قضایی تا زمان رفع نقص کامل بازگشایی نخواهند شد.  
معاون روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: تمام متقاضیان ساخت ساختمان مکلف هستند پیش از اخذ پروانه ساختمانی آموزش های ایمنی محیط کار را در ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی فرا بگیرند.
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۳,۹۵۲
کلیدواژه ها: اداره بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی,کارگاه های ساختمانی ناایمن,حوادث ناشی از کار,ایمنی در محیط کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید