کارآفرینان برتر استان کرمان معرفی و تقدیر شدند

در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان بیش از ۱۱۲ نفر شرکت کردند و در نهایت ۶ نفر به عنوان کارآفرین برتر انتخاب شدند.
تجلیل از کارآفرین برتر حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: استان کرمان در این ١٣ دوره ۴۳ کارآفرین برتر استانی و ۹ کار آفرین برتر ملی داشته است.

رضا اسماعیلی به فعالیت کانون کارآفرینی استان کرمان اشاره و تصریح کرد: سالانه بیش از ۳۵ هزار نفر در استان کرمان وارد بازار کار می‌شوند و امسال بیش از ۲ هزار نفر وارد عرصه کار‌های دولتی و مابقی در بخش‌های خوداشتغالی، کارآفرینی و مزدبگیری مشغول می شوند.

وی  ایجاد الگوسازی برای دانش آموختگان، برگزاری دوره‌های آموزشی و استارت آپ‌ها در حوزه کارآفرینی را از جمله اقدامات در این حوزه اعلام کرد.

مداح رییس کانون کارآفرینی استان کرمان نیز در این جشنواره با اشاره به از سر گیری فعالیت کانون کارآفرینی استان کرمان  پس از 5 سال افزود: مهمترین وظیفه کانون تربیت و آموزش نسل آینده در حوزه کارآفرینی است که از هم اکنون باید برای این نسل برنامه‌ریزی شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: در بخش خصوصی در اتاق بازرگانی کانون کارآفرینی متشکل از کارافرینان استان تشکیل شده و باید فعالیت‌ها در حوزه کارآفرینی تجمیع شود و به سمت طراحی سیستم کارآفرینی پیش برویم.

سید مهدی طبیب‌زاده از پیگیری برای طراحی اکوسیستم کارآفرینی در سه مرحله خبر داد و تاکید کرد: باید در اقدامی هماهنگ با مشارکت دولت، بخش خصوصی و اصحاب رسانه یک نظام جدید در حوزه کارآفرینی استان ایجاد شود.

حسین مهرابی سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه جشنواره کارآفرینان با هدف انگیزش و اطلاع رسانی در حوزه‌های کارآفرینی برگزار می‌شود، گفت: در نهایت کسانی که در این جشنواره انتخاب می‌شوند، امید‌هایی برای سایر کسانی هستند که در این مسیر گام برمی‌دارند.

وی با تاکید بر ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه کارآفرینی اظهارکرد: پراکندگی در مراکز شتابدهی، مراکز رشد و پیش رشد در حوزه کارآفرینی داریم که باید تجمیع شوند.

۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹
کد خبر : ۲۲۳,۹۶۸
کلیدواژه ها: کارآفرینان,جشنواره کارآفرینان,سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید