مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان پیشنهاد کرد:

ایجاد تعاونی در حوزه صنایع تبدیلی در شهرستان ها با دعوت از سرمایه گذاران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان پیشنهاد کرد با حضور بانک توسعه تعاون، سرمایه گذارانی برای تشکیل تعاونی در حوزه صنایع تبدیلی دعوت شوند و تسهیلات لازم در اختیار آنان قرار گیرد.
دعوت از سرمایه گذاران برای تشکیل تعاونی در حوزه صنایع تبدیلی


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در نشست با نماینده مردم شهرستان های دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی- که با حضور فرمانداران شهرستان های مذکور در محل فرمانداری شهرستان دشت آزادگان برگزار شد- درباره مجموعه های ورزشی استان خوزستان اظهار کرد: خوزستان خاستگاه ورزش و ورزشکاران است و یکی از اولویت های این اداره کل توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کارگران است که این مهم حمایت همه جانبه تمام مسوولان به ویژه فرمانداران را می طلبد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: برای حمایت از کارگران، پس از درخواست مسوولان محلی و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر شهرستان و اختصاص زمین مناسب به متراژ ۳۰ هزار مترمربع، تسهیلات لازم ساخت این مجموعه در ردیف بودجه سال ۱۴۰۰ تعریف خواهد شد.
وی درباره کارهای انجام شده از زمان حضور دکتر شریعتمداری مقام عالی وزارت در دو سال اخیر صورت گرفته است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به بحث راه اندازی سامانه شفافیت اشاره کرد و همچنین امکان بررسی و ارایه تراز نامه شرکت ها و اسامی مدیران، افزایش دو برابری سرمایه بانک های توسعه تعاون و بانک رفاه، سوددهی ۴۴ شرکت تحت نظر وزارت متبوع که پیش از آن زیان ده بودند، افزایش بیش از ۳۷ درصد آموزش مهارت آموزی و فنی حرفه ای برای یک میلیون و دویست هزار نفر ، از جمله اقدامات انجام شده توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است که در دو سال اخیر در سطح کشور صورت گرفته است.
غمگین درباره عملکرد یک ساله اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در بحث تعاون در ۶ ماه دوم سال ۹۸خوش بختانه با انگیزه ای که در میان کارکنان ایجاد شد موفق به کسب رتبه برتر و عالی کشور شدیم. عملکرد این اداره کل به نحو مطلوب ارزیابی شده و از رتبه ۲۹ کشوری ظرف ۶ ماه موفق به کسب رتبه سوم کشوری شدیم و در حوزه اشتغال و کار آفرینی رتبه 29 کشوری را به همت همکاران به رتبه برتر و نخست کشوری ارتقا دادیم.
وی درباره تعاونی های مشکل دار گفت: تشکیل کمیته تعاونی های مشکل دار و پیگیری تخلفات ۱۸ تعاونی و حل و فصل آن ها- که بعضا تعدادی اعمال ماده ۱۷ شدند- در دستور کار قراردادیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: ارتباط خوب و موثر با شرکای اجتماعی و انجمن های صنفی که پیش از این کمرنگ بود، به نحو موثری برای خدمات رسانی بهتر به جامعه هدف، در بالاترین سطح انجام شده است.
وی تاکید کرد: بررسی سند توسعه تعاون و تحلیل نظرها برای اجرایی و بهره برداری از این سند و سپس تشکیل شورای عالی تعاون که به عنوان طرح پایلوت کشور اعلام شد، برگزیده شدن در میان ۳۱ مدیر کل و تقدیر بیش از ۱۲ بار در حیطه های مختلف وظایف اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، برخورد قضایی با شرکت هایی که ممانعت از ورود بازرسان کار به کارگاه ها می کردند، نگارش و چاپ کتاب جهش تولید برای نخستین بار در کشور، پیگیری برای انتقال حساب های ۲۰ شرکت وابسته به وزارت متبوع و تاکید بر جذب نیرو ها و پیمانکاران بومی خوزستان، برخی از مهم ترین اقدامات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که اثر بخشی استانی دارند. به طور کلی ۱۰۰ اقدام فوق برنامه از مهر ۹۸ تا مهر ۹۹ صورت گرفته است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود دشت آزادگان را یکی از مناطق مقدس ایران اسلامی بر شمرد و خاطر نشان کرد: وجود محرومیت برای مردم شریف و مقاوم این منطقه زیبنده نیست چرا که این مردم  نشان دادند تا پای جان در راه دفاع از حریت و عزت کشور عزیزمان همواره در صحنه هستند.
وی گفت: در دشت آزادگان بالغ بر ۱۳۶ تعاونی فعال با اشتغال زایی ۱۹۳۹ نفر وجود دارد که ۱۰۴ هزار و ۳۴۴ نفر از اعضای این تعاونی ها آقایان و ۴۱ هزار و ۵۴۸ نفر نیز از بانوان هستند.
وی افزود: در شهرستان هویزه نیز ۵۱ تعاونی فعال با اشتغالزایی ۶۵۶ وجود دارد که ۲۵ هزار و ۴۲۶ نفر عضو دارند.
غمگین گفت: در خوزستان ۵ تعاونی توسعه عمران وجود دارد که دو تعاونی در شوش و گتوند در آستانه ثبت هستند و سه تعاونی در دشت آزادگان و هویزه و خرمشهر است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: در شهرستان دشت آزادگان ۴۲۷ تسهیلات اشتغالزایی به بانک های عامل معرفی شده با مبلغی بالغ بر ۴۵۷ میلیارد ریال و با اشتغال ۷۱۹ نفر که از این میزان طرح ارائه شده به بانک ها، تعداد ۲۶۶ طرح به میزان ۱۳۶ میلیارد ریال و بااشتغال ۳۳۶ نفر تسهیلات پرداخت شده است که بهترین عملکرد پرداختی ها را بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی استان با بیشترین میزان حجم پرداختی داشتند و ضعیف ترین آنها نیز پست بانک بوده است.
در شهرستان هویزه نیز ۱۵۹ طرح معرفی شده به بانک وجود دارد که از این تعداد ۱۳۲ میلیارد ریال با اشتغال بالغ بر ۲۳۹ نفربه بانک ها معرفی شده است. از این تعداد طرح معرفی شده به بانک ها ۱۰۱ طرح به مبلغ ۴۶ میلیارد ریال و با اشتغال ۱۲۶ نفر تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.
او گفت: متاسفانه در برخی شهرستان ها مثل دشت آزادگان به رغم تمام ظرفیت‌های بالای منطقه به ویژه در بحث صیفی جات کشاورزی و وجود منابع آبی، صنایع تبدیلی مغفول مانده است لذا پیشنهاد می شود با حضور بانک توسعه تعاون از منابع مختلفی که در اختیار دارد سرمایه گذارانی برای تشکیل تعاونی در صنایع تبدیلی دعوت شوند و تسهیلات لازم در اختیار آنان قرار گیرد.
گفتنی است: هدف و محور این جلسه که با حضور مسوولان محلی شهر دشت آزادگان و معاونان اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در شهر دشت آزادگان برگزار شد؛ بررسی مشکلات منطقه دشت آزادگان و ارایه راهکار برای توسعه و ایجاد اشتغال و نیز صیانت از اشتغال موجود و همچنین رفع مشکلات تعاونی ها، محرومیت زدایی، عدم جذب نیروها و پیمانکاران غیر بومی در صورت وجود همان شرایط در این منطقه از استان خوزستان بود.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۲۳,۹۸۴
کلیدواژه ها: ایجاد تعاونی,صنایع تبدیلی,,سرمایه گذاران,دشت آزادگان,هویزه,ارسلان غمگین,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید