تعاونی‌های بهداشتی خراسان شمالی حدود ۳۳ میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه با شیوع کرونا، مسوولان ۱۰ شرکت تعاونی خط تولید خود را به اقلام بهداشتی تغییر دادند، گفت: این شرکت ها ۳۲ میلیارد و۸۰۰ میلیون ریال در نیمه نخست امسال تسهیلات دریافت کردند.
تعاونی‌های بهداشتی خراسان شمالی حدود ۳۳ میلیارد ریال تسهیلات گرفتند
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، سعید ملایی معاون امور تعاونیها اظهار داشت: ۳۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای تامین سرمایه در گردش، تسهیلات با نرخ ۱۳ درصد به تعاونی ها پرداخت شد.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در یکی دو سال اخیر، توجه به رونق تعاونی ها بیشتر شده و رویکرد دولت بر این است که در شرایط کنونی، اگر قرار است رونق اقتصادی محقق شود، باید به دست مردم و با استفاده از سرمایه های خرد باشد.
ملایی اظهار داشت: در یکی دو سال گذشته تلاش شده است با ارائه آموزش های لازم، مشکلات تشکیل و فعالیت تعاونی ها کاسته شود، در این زمینه اعتبارات ترویج و آموزش هم بیشتر شده است.
وی افزود: تعاونی ها با شرکت در دوره های مختلف از جمله مدیریتی، حقوقی و حسابداری آموزش های لازم را فرا می گیرند که این دوره ها برای تعاونگران رایگان است.
وی با اشاره به کمک های دولت برای بازاریابی تعاونی های تولیدی گفت: حضور تعاونی ها در نمایشگاه ها داخلی و یا خارجی با کمک های دولتی، یکی از حمایت ها است که می تواند در رونق فعالیت اثرگذار باشد.  
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته، تعاونی ها در چند نمایشگاه داخلی و خارجی حضور یافته و محصولات خود را عرضه کردند.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی درباره کمک این اداره کل به بازاریابی تعاونگران گفت: کمک به فروش محصول در بستر فضای مجازی،  از ۲ سال قبل در دست پیگیری است، سال گذشته طراحی سایت و کمک به ارائه محصول در فضای مجازی، به صورت رایگان برای چند شرکت انجام شد، امسال هم این اقدام در دستور کار است.
۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۳,۹۸۸
کلیدواژه ها: تعاونیهای بهداشتی و خدماتی خراسان شمالی,تسهیلات,کرونا,رونق تعاونیها,اشتغالزایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید