مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال وبختیاری: طرح یارانه دستمزد کاهش نرخ بیکاری را به دنبال دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: چنانچه دستورالعمل جدید یارانه دستمزد از طریق رسانه ها و فضای مجازی استان به خوبی انعکاس داشته باشد قطعا کارفرمایان بیشتری از این طرح استفاده می کنند و این می‌تواند کاهش نرخ بیکاری استان را به دنبال داشته باشد.

کارگاه‌های جدید التاسیس هم می‌توانند یارانه دستمزد دریافت کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری ، سیدحفیظ  الله فاضلی اظهارکرد: کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می کنند به محض دریافت کد کارگاهی می توانند از خدمات یارانه دستمزد که ۳۰ درصد حقوق اداره کار است و به حساب کارفرما واریز می شود بهره مند شوند.

وی یاد آور شد: بر اساس این طرح ۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه هایی که آنها را جذب کنند پرداخت می شود.

وی با تاکید بر این که در طرح یارانه دستمزد از اوایل مردادماه سال ۹۸ تاکنون 580 قرارداد جهت بهره مندی از یارانه دستمزد در استان منعقد شده است، خاطرنشان کرد: با توجه با شرایط حاکم بر جامعه، ابلاغ دستورالعمل جدید یارانه دستمزد می تواند باعث افزایش تعداد قراردادها و ترغیب کارفرما ها جهت استفاده از طرح یارانه دستمزد باشد.

فاضلی افزود: یارانه دستمزد برای کارفرمایانی است که نیروی جدیدی را جذب می کنند و باید از نظر سنی بین ۲۰ تا ۳۷ سال باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  اضافه کرد: مدت زمان یارانه دستمزد یکسال است و در طرح جدید مردان با کارت پایان خدمت سربازی تا ۳۹ سال و زنان سرپرست خانوار تا ۴۵ سال مشمول طرح یارانه دستمزد خواهند بود.

وی یادآور شد: در گذشته کارفرماها جهت بهره مندی از یارانه دستمزد باید لیست بیمه اولیه را به تناسب ۶۰ درصد افزایش نیرو استفاده می کردند اما در دستورالعمل جدید تا پنج برابر لیست بیمه خود می توانند استفاده کنند.

 

 

۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۶
کد خبر : ۲۲۴,۰۲۴
کلیدواژه ها: یارانه دستمزد,اشتغال,کارگاهها,فاضلی,اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید