مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: استعدادهای نهفته در کافه کارآفرینی شکوفا می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با همراهی معاون کارآفرینی و اشتغال این اداره کل از کافه کارآفرینی سرای ایل سنگسر بازدید کرد.
استعدادهای نهفته در کافه کارآفرینی شکوفا می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، غنیان هدف از ایجاد کافه کارآفرینی را آشنایی صاحبان ایده های جدید با مهارتهای کارآفرینی، آماده نمودن بستر های جدید در جامعه، الهام گیری از کارآفرینان موفق و ایجاد انگیزه در بین جوانان و صاحبان ایده برای تبدیل شدن به یک فرد کارآفرین و نوآور عنوان کرد.

وی افزود: کافه های کارآفرینی بهترین بستری است که می تواند موجب خلق یک شبکه اجتماعی گسترده تر، متنوع تر و با کیفیت تر بین مخاطبین منطقه شود تا از دل آن، ایده های نوآورانه تر و با کیفیت تر در منطقه شکل گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به حضور کارآفرینان موفق در استان گفت: در راستای این طرح تجربه‌های موفق کارآفرینان برتر استان سمنان در یک محیط صمیمی به‌راحتی در اختیار جویندگان کار قرار می‌گیرد و ایده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

غنیان کارآفرینی و خوداشتغالی را بهترین راه گره‌گشایی از معضل بیکاری دانست و گفت: باید از ظرفیت کافه‌کارآفرینی برای اشتغال جدید نهایت بهره را برد.

وی با بیان این که ترویج تفکر کارآفرینی سبب خواهد شد تا استعدادهای نهفته در جامعه شناسایی شود، گفت: با ایجاد و راه اندازی کافه های کارآفرینی و تعاملات غیر رسمی و آزادانه ای که در آن محیط وجود دارد، نگاه و نگرش  به فرصت های شغلی تغییر یافته و موانع از پیش روی افرادی که می خواهند به عرصه کارآفرینی وارد شوند برداشته خواهد شد .

کافه کارآفرینی ایل سنگسر در سرای ایل سنگسر با قدمتی بیش از 250 سال و متراژ 400 متر و چیدمانی ایده آل برگرفته از معماری اصیل ایل سنگسر با مدیریت پارسا که دوره های کارآفرینی و موارد مرتبط با آنرا طی کرده اند در سال جاری تأسیس شده است.

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲
کد خبر : ۲۲۴,۰۴۲
کلیدواژه ها: کارآفرینی,خوداشتغالی,کافه,سنگسر,ایل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید