زنان روستایی البرز تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار می گیرند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان البرز گفت : زنانی که در روستاها یا مناطق عشایری البرز سکونت دارند و یا زنانی که در استان به شغل کشاورزی مشغول به کار هستند از مزایای بیمه ای صندوق بیمه بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر بهره مند می‌شوند.
زنان روستائی، عشایر و کشاورز استان البرز تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان وعشایر قرار می گیرند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، هادی بشیری با اعلام این خبر اظهار کرد: ‏زنان روستایی تقریبا 30 درصد جمعیت زنان کشور را تشکیل می‌دهند که علاوه بر مسئوولیت خانه داری در تولید محصولات کشاورزی و دامی فعالیت دارند از این رو بیمه این قشر در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد:  با توجه به اینکه فعالیت آنها اغلب بدون دستمزد مشخص و مصوب است نباید از نقش و اهمیت آن در اقتصاد و اجتماع غافل شد.

بشیری تصریح کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر برای حمایت از این قشر مولد و زحمتکش این امکان را فراهم کرده که آنها بتوانند بیمه اجتماعی شوند و از مزایای بازنشستگی، کارافتادگی و مستمری بازماندگان استفاده کنند.

وی یادآور شد: حداکثر حق بیمه پرداختی برای زنان روستایی، عشایر و کشاورز در استان البرز با تخفیف 70 درصدی دولت در پرداخت حق بیمه ، سالیانه 840 هزار تومان یعنی ماهیانه 70 هزار تومان است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان البرز خاطرنشان کرد: به مناسبت روز جهانی روستا ، زنان روستائی، عشایر و کشاورز استان البرز می توانند حق بیمه یک ساله خود را در اقساط شش، چهار و یا سه ماهه پرداخت کنند.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۴,۰۴۸
کلیدواژه ها: پوشش بیمه اجتماعی روستائیان وعشایر برای زنان کشاورز و عشایر و روستائی,هادی بشیری,مدیر صندوق بیمه اجتماعی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید