مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

دستگاه‌های اجرایی به تکالیف خود در سند توسعه تعاونی‌ها متعهد باشند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از دستگاه های اجرایی استان خواست برای تحقق سند توسعه تعاونی ها به تعهداتی که در این سند برای آنها تعریف شده، عمل کنند.
برگزاری نشست شورای عالی تعاون خوزستان


به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در حاشیه شورای عالی تعاون خوزستان در جمع خبرنگاران تعداد تعاونی‌ها را در خوزستان حدود پنج هزار شرکت فعال برشمرد که به فعالیت‌های تولیدی و همچنین صادراتی مشغول هستند.
وی به تنظیم و ابلاغ سند توسعه تعاونی‌های کشور در مردادماه امسال اشاره‌ کرد و گفت: برای تهیه و تدوین این سند نشست‌های متعدد کارشناسی در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است.
غمگین گفت: همزمان با ابلاغ این سند، به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تمام استان های کشور، شورای عالی تعاون ایجاد شد که در خوزستان تاکنون سه نشست آن تشکیل شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: دستگاه‌های اجرایی در این سند تعهدات و وظایفی دارند که درخواست می‌شود این دستگاه‌ها به منظور تحقق اهداف و چشم اندازهای تعریف شده به اجرایی شدن این تعهدات توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی اضافه‌کرد: برابر چشم انداز ۲۰ ساله کشور باید ۲۵ درصد اقتصاد کشور در اختیار بخش تعاونی باشد و حرکت به این سمت از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری و نیز شخص رییس جمهوری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که اعضای این تعاونی‌ها را عموم مردم تشکیل می‌دهند، یادآورشد: توسعه سطح تعاونی‌ها می‌تواند در ایجاد هرچه بهتر و بیشتر عدالت اجتماعی تاثیرگذار باشد.
غمگین خاطرنشان‌کرد: توسعه تعاونی‌ها به واسطه حضور مردم در این شرکت‌ها باعث ارتقای سطح معاش مردم خواهد شد که در این باره نیز سند توسعه تعاونی‌ها تهیه و تدوین شده است.


۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ایرنا |
کد خبر : ۲۲۴,۱۰۴
کلیدواژه ها: برگزاری نشست,شورای عالی تعاون, خوزستان,تعاونی ها,سند توسعه تعاونی‌ها,ارسلان غمگین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید