مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی، مبنای دریافت معافیت مالیاتی خیریه هاست

تمامی دستگاه‌های موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می‌کنند، مکلفند کلیه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی، صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.
ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی، مبنای دریافت معافیت مالیاتی خیریه هاست

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اسماعیل غنیان در این خصوص افزود: در راستای اجرای بند ح تبصره 17 قانون بودجه سال جاری کشور، از آنجایی که در صورت نبود نظارت مناسب و دقیق، امکان استفاده از عنوان خیریه برای پولشویی و فساد محتمل است که موجب سلب اعتماد عمومی به خیریه‌ها می‌شود، لذا با اجرای تبصره موصوف، ثبت دقیق اطلاعات پرداخت‌های حمایتی، مبنای دریافت معافیت مالیاتی خیریه ها خواهد بود و به این ترتیب شفافیت در پرداخت‌های حمایتی این موسسات ممکن خواهد شد و در نهایت موجب ارتقاء اعتماد عمومی به موسسات خیریه را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان افزود: پرداختها باید به صورت حواله الکترونیک (ساتنا/پایا) انجام و در قسمت بابت حواله الکترونیک، نسبت به درج کد 24 رقمی در قسمت «شناسه پرداخت» اقدام شود. این کد شامل عدد 110 در ابتدا، سپس عدد 11 رقمی شماره ثبت مؤسسه خیریه و در انتها شماره تلفن همراه رابط مؤسسه(بدون در نظر گرفتن صفر اول) می باشد.

وی گفت: پس از انجام پرداخت به شیوه مذکور، اطلاعات شناسه پرداخت به همراه اطلاعات هویتی دریافت کننده، دستگاه پرداخت کننده، مبلغ و تاریخ پرداخت از شبکه بانکی دریافت و در سامانه‌ای که به این منظور در آینده‌ای نزدیک معرفی خواهد شد، طبقه بندی و ثبت می‌شود.

غنیان تأکید کرد: سامانه مذکور در فرایند مالیاتی سال جاری برای عملکرد سال 1398 هیچ تغییری نخواهد کرد و این سامانه، مبنای معافیت مالیاتی عملکرد سال 1399 است که در سال 1400 منظور خواهد شد.

وی یادآور شد: مؤسسات خیریه در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند سئوالات بوجود آمده خود را به آدرس پست الکترونیکی ngo@mcls.gov.ir ارسال و پاسخ خود را دریافت کنند.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹
کد خبر : ۲۲۴,۳۸۶
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان,پرداخت حمایتی,معافیت مالیاتی,شفافیت,پولشویی,فساد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید