تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی با گسترش شیوع ویروس کرونا در خراسان شمالی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: نظارت بر واحدهای تولیدی استان جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت اقدامات پیشگیرانه به صورت مرتب انجام می شود.
تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی با گسترش شیوع ویروس کرونا
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حاشیه نشست روسای ادارات و بازرسان کار استان گفت: اقدامات پیشگیرانه در سطح واحدهای تولیدی و صنفی استان بدون ایجاد خلل در روند تولید و خدمات رسانی و تشدید نظارت بر کارگاه های مشمول در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و واحدهای تولیدی به طور مرتب توسط بازرسان کار و شرکای اجتماعی این اداره کل اعم از کانون‌ها، انجمن‌های صنفی کارگران و کارفرمایان به ویژه انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای رصد و نظارت می شود.
وی تصریح کرد: این بازرسی ها علاوه بر نظارت بر حسن اجرای قانون کار و دستورالعمل های مربوطه بوده شامل  نظارت بر رعایت پرتکل های بهداشتی در کارگاه  از قیبل   تحویل و نظارت بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی ، ضدعفونی و گندزدایی محیط کار، نظارت بر وسایل ایاب و ذهاب، تب سنجی، کاهش شیفت های کاری و غیره است.
وی در ادامه افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 4 هزار مورد بازرسی از کارگاه های سطح استان انجام شده  که در این خصوص 1900 ابلاغیه رفع نقص صادر شده است .
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: خوشبختانه کارفرمایان واحدهای تولیدی استان در انجام اقدامات پیشگیرانه شیوع این ویروس پیش قدم هستند و با توجه به اهمیت صیانت از نیروی کار و حفظ جان کارگران ، با آن دسته از واحدهای متخلف که پروتکل های  بهداشتی را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهدشد . 
۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۴,۵۵۸
کلیدواژه ها: نظارت بر واحدهای تولیدی,شیوع ویروس کرونا,انجمن‌های صنفی کارگران و کارفرمایان,انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید