رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بجنورد:

خراسان شمالی می تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: استان خراسان شمالی می تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد تا بر اساس طرحی از سوی این استان بتوانیم اصناف در سطح کشور را ساماندهی کنیم.
خراسان شمالی می تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، علی اوسط هاشمی در نشست هم اندیشی بخش خصوصی و مدیران شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان با بیان اینکه جهش تولید در گرو جهش مهارت است، افزود: سازمان فنی و حرفه ای کشور به ایجاد دپارتمان های تخصصی و پیوست مهارت در مراکز کارگاهی و شرکت شهرک های صنعتی تاکید دارد.
هاشمی تقاضا محوری برای تربیت نیروی انسانی را الزامی دانست و همچنین بر سنجش مهارت و دستیابی به گواهینامه مهارت توسط نیروی انسانی تاکید کرد و افزود: کسب مهارت باید در ضمن کار و همیشگی باشد.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد: امروز باید ۵۰ درصد آموزش ها در آموزش و پرورش و ۳۰ درصد آموزش ها در مراکز آموزش عالی  به سمت مهارت آموزی سوق داده شود. 
وی با تاکید بر این که فاصله مهارت با صنعت باید به حداقل برسد و حداکثر زمینه ارتقا مهارت در استان فراهم شود، افزود: تفکر ارتقا سطح مهارت باید در جامعه نهادینه شود.
هاشمی تاکید بر مدرک گرایی را موجب کاهش ارزش مهارت در جامعه دانست و گفت: امروز باید به توانمندی ها فکر کنیم و با تغییر نگاه استعداد یابی و هدایت فرزندان این مرز و بوم در مسیر درست رشد اتفاق بیفتد.
وی با بیان این که اتاق بازرگانی نماینده افکار اقتصادی فعال جامعه است، گفت: توسعه را باید در ایجاد نگاه مسئولانه در جامعه جستجو کنیم که انسان محور رسیدن به توسعه پایدار است.
هاشمی ایجاد بستر توانمندسازی نقش آفرینان اصلی حوزه مهارت در جامعه را مهم دانست و تصریح کرد: ویژگی اصلی انسان قدرت خلق است و باید شرایط رشد این افراد خلاق در جامعه ایجاد شود.
۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۰
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۴,۵۶۲
کلیدواژه ها: نشست هم اندیشی بخش خصوصی و مدیران شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی,سازمان فنی و حرفه ای کشور,دپارتمان ملی مهارت اصناف

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید