مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: تشدید بازرسی‌‌ها از معادن مازندران در ایام کرونا ادامه دارد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از عزم راسخ این اداره کل در ارتقاء ایمنی معادن و پیشگیری از حوادث شغلی در معادن زغال سنگ در سال 99 خبر داد و گفت: کرونا تشدید بازرسی‌ها از معادن را متوقف نکرده است.
تشدید بازرسی‌‌ها از معادن مازندران در ایام کرونا  ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری مدیر کل با همراهی سمانه نوری رییس اداره بازرسی کار، باباجانپور رییس اداره تعاون کار بابل و نعمتیان بازرس کار شهرستان با حضور در روستای گلیران واقع در منطقه فیروزجاه بندپی شرقی شهرستان بابل، از تونل های اصلی شماره 124 و 127 بازدید و وضعیت گاز سنجی، هواسازی و دیگر نکات ایمنی را در معدن زغالسنگ گلیران بررسی کردند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در حاشیه این بازدید  اظهار کرد: به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از کار و در راستای تحقق برنامه راهبردی اداره کل بازرسی کار وزارت متبوع با عنوان کاهش حوادث در معادن بازدید از معادن زغال سنگ با حضور بازرسان کار انجام می شود.
کامران اصغری افزود: معادن زغالسنگ با توجه به ریسک بالای موجود به واسطه ماهیت کار همواره مورد توجه ویژه جهت پایش ایمنی از طریق بازدید های هدفمند قرار دارند.
وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا هم دلیلی بر عدم تشدید بازرسی‌ها نشده است.
اصغری توجه به بحث آموزش در راستای افزایش آگاهی ایمنی کارگران و کارفرمایان را ضروری دانست و گفت: تا چندین سال گذشته میزان آگاهی ایمنی به حدی پایین بود که حتی اطلاع از حداقل ها نیز احساس نمی شد.
وی ادامه داد: ولی در سالهای اخیر با ارائه آموزش های تخصصی در تمام استان شاهد افزایش آگاهی ایمنی در جامعه هدف هستیم و این مهم هر ساله با زحمات بازرسان کار بهبود می یابد.
اصغری خاطرنشان کرد: اکثر حوادث ناشی از کاری که در استان اتفاق می افتد ناشی از بی توجهی به شرایط نا ایمن است وگرنه کسی در این برهه از زمان نمی تواند ادعا کند که اطلاعی از ایمنی کار ندارد.
اصغری تصریح کرد: در معادن نیز با استقرار مسئول ایمنی هم بدنبال بررسی و ثبت روزانه وضعیت ایمنی در کارگاه ها هستیم و هم آموزش را پیگیری خواهیم کرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان کرد: در 6 ماهه اول سال جاری با تشدید بازرسی ها 90 مورد بازرسی از معادن داشته ایم که در این شرایط کرونایی بسی جای تقدیر از بازرسان کار دارد.
وی با تأکید بر عزم راسخ این اداره کل در راستای ارتقاء ایمنی معادن خاطرنشان کرد: در نیمه اول سال جاری با اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار چهار شرکت و 20 تونل استخراج را به علت عدم رعایت موازین قانونی و شرایط بسیار نا ایمن محیط کار تعطیل شدند.

۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۴۶
کد خبر : ۲۲۴,۷۹۲
کلیدواژه ها: بازرسی کار,ایمنی معادن,کاهش حوادث ناشی از کار,کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید