مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: شیب بیکاری با سند سه ساله اشتغال کاهش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست با فرماندار جدید شهرستان کنگاور گفت: حرکت بر اساس سند سه ساله اشتغال استان شیب بیکاری در سال های اخیر را کاهش داده است.
شیب بیکاری با حرکت بر اساس سند سه ساله اشتغال استان کاهش یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی با اشاره به اجرای طرح یارانه دستمزد در استان اظهار کرد: بر اساس طرح "یارانه دستمزد"، کارفرمایانی که از شغل اولی‌های دانش آموخته دانشگاهی در واحد‌های خود استفاده کنند، ۳۰ درصد دستمزد نیروهای کار خود را به صورت یارانه دریافت می کنند تا هزینه‌های ایجاد اشتغال برای آنان نیز کاهش یابد.

  عزیزی با اشاره به این که سهم استان از این طرح ۵۷۲ نفر است، گفت: سهمی که برای کارآفرینان کنگاوری در نظر گرفته شده ۲۰ نفر است که ۱۸ نفر آن تا کنون محقق شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به این که کنگاور چهارمین شهر استان است که بیشترین تسهیلات ویژه مشاغل آسیب دیده از کرونا را پرداخت کرده است، گفت: تاکنون ۵۷ میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا در شهرستان کنگاور پرداخت شده است.

عزیزی با بیان این که پرداخت تسهیلات به متقاضیانی که تشکیل پرونده داده اند تا پایان آبان ماه تمدید شده است، گفت: این تسهیلات به ۱۴ رسته شغلی از ۶۰ تا ۱۶۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۲ درصد پرداخت می شود.

وی افزود: در سال ۱۳۹۹ تعهد ایجاد اشتغال در شهرستان کنگاور ۱۸۲۸ نفر بوده که تا کنون ۱۳۸۵ نفر یعنی بالغ بر ۷۶ درصد آن محقق شده است.

وی تاکید کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه این آمادگی را دارد که سهمیه بیشتری از طرح یارانه دستمزد به شهرستان کنگاور اختصاص دهد.

همچنین فرماندار کنگاور در این دیدار ضمن بیان ظرفیت های بالقوه شهرستان در زمینه های مختلف از جمله گردشگری بیان کرد: کنگاور به عنوان دروازه ورودی استان با پتانسیل های فراوان در بخش های مختلفی همچون کشاورزی و گردشگری سزاوار جایگاه شایسته تری در استان است.

 فرزاد الماسی افزود: نرخ بالای بیکاری و عدم وجود فرصت های شغلی در شهرستان ، ایجاب می کند که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در طرح های حمایتی، شهرستان کنگاور را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهد.


۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۴,۸۴۴
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه,تسهیلات کرونا,کاهش در بیکاری کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید