1934 درخواست شغلی مشاغل سخت و زیان آور در استان کرمانشاه بررسی شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه عنوان کرد: 1934 درخواست شغلی مشاغل سخت و زیان آور در استان کرمانشاه بررسی شد.
1934 درخواست شغلی مشاغل سخت و زیان آور در استان کرمانشاه بررسی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسن عزیزی در خصوص بررسی مشاغل سخت و زیان آور در شش ماهه اول سال جاری، گفت: کمیته های بدوی و تجدید نظر بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور در شش ماهه اول سال جاری با تشکیل 17 جلسه، 1934 درخواست شغلی را بررسی کردند.

وی همچنین اظهار کرد:  از مجموع 486 درخواست مطرح شده در کمیته بدوی با 1808 عنوان شغلی و در کمیته تجدید نظر با 41 مورد درخواست و 126 عنوان شغلی به صورت گروهی و فردی مورد بررسی قرارگرفته است.

وی با اشاره به این که به منظور رسیدگی به درخواست متقاضیان و تطبیق و تشخیص مشاغل آنان با قانون و آئین نامه اجرایی، کمیته بدوی و تجدید نظر  استانی به ترتیب مقرر در ماده 8 آئین نامه اجرایی تشکیل می شود، افزود: در شش ماهه اول سال جاری 364 درخواست با 1262 عنوان شغلی در کمیته بدوی و 74 درخواست  با 117 عنوان شغلی در کمیته تجدیدنظر مورد تأیید قرار گرفت و برای اقدامات بعدی به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در پایان بیان کرد: بر اساس قانون، لازمه برقراری مستمری بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور دارا بودن حداقل 20 سال متوالی و یا 25سال متناوب اشتغال در کارهای سخت و زیان آور است.

گفتنی است: برابر ماده 1 آئین نامه اجرایی قانون فوق الذکر، کارهای سخت و زیان آور کارهایی است که در آن عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی  محیط کار غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال بیمه شده تنشی به  مراتب بالاتر از ظرفیتهای طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد می شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است.

۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۴,۸۸۰
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,مشاغل سخت و زیان آور

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید