اتحادیه شرکت های تعاونی دهیاری خراسان شمالی تشکیل می شود

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ایجاد و توسعه شرکت های تعاونی دهیاری، محرک آبادانی و رونق اقتصادی روستاها است.
اتحادیه شرکت های تعاونی دهیاری خراسان شمالی تشکیل می شود
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ سعید ملایی معاون امور تعاون این اداره کل در نشست با مدیران عامل و رؤسای هیئت مدیره شرکت های تعاونی دهیاری به کارکردهای مختلف تعاونی های دهیاری و رسالت اصلی این تعاونیها در توسعه اقتصادی روستاها اشاره و اظهارکرد: در واقع شرکت های تعاونی دهیاری ، سیستمی اجتماعی است که با گرد آمدن مردم روستایی برای رسیدن به هدف و توسعه روستاها تلاش می کنند . 
معاون امور تعاون افزود: هم اکنون 19 شرکت تعاونی دهیاری در استان در حال فعالیت هستند که حدود 400 دهیار عضو آنها می باشند  و این تعاونی ها تاکنون بیش از 570 نفر اشتغالزایی در مناطق روستایی ایجاد کرده اند.
وی گفت:  تشکیل اتحادیه استانی تعاونی های دهیاری می تواند گام موثری در  یکپارچه سازی، هماهنگی  و تعامل گسترده و توسعه و رونق این تعاونیها باشد.
ملایی افزود: اتحادیه شرکت تعاونی دهیاران از مجموع شرکت تعاونی دهیاران تشکیل می‌شود که با تشکیل این اتحادیه ها ، تعاونی ها و دهیاری ها می توانند تجارب خوب خود را در اختیار یکدیگر قرار داده و در بخش‌های مختلف به دهیاری‌ها کمک نمایند.  
وی در ادامه گفت: انتظار می رود که دهیاران و تعاونی‏های دهیاری‏ ظرفیت های اقتصادی روستاهای هدف خود را شناسایی و مدیریت کنند و بدانند چه راهکارهایی برای افزایش ظرفیت ها وجود دارد.
گفتنی است در ادامه جلسه، روند تشکیل اتحادیه استانی ،مراحل و قوانین مربوطه برای آشنایی هرچه بیشتر اعضا تشریح و تبیین شد . 
   
۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۵,۰۵۸
کلیدواژه ها: اتحادیه شرکت های تعاونی دهیاری خراسان شمالی,اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی,دهیاری,اتحادیه شرکت های تعاونی,روستا,نوسعه اقتصادی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید