مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس:

حفظ و پایداری مشاغل مهمترین اولویت در زمان شیوع کرونا است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: حفاظت از نیروی کار و جامعه تولید و کارفرمایان وظیفه مهمی است که باید در زمان شیوع کرونا به آن توجه داشت.
حفظ و پایداری مشاغل مهمترین اولویت در زمان شیوع کرونا است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری در دیدار با فرمانده انتظامی این استان بمناسبت هفته ناجا ضمن برشمردن وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرتبط دانستن این وظایف با برخی از رسالت‌های نیروی انتظامی به ویژه در حوزه‌های اجتماعی، فتا،امنیت،اقتصادی ،تشکلات کارگری و کارفرمایی و ظرفیت‌های متنوع بخش تعاون گزارشی از اقدامات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه کرونا به ویژه مواظبت از سلامت کارگران ،پرداخت بیمه بیکاری کارگران بیکار شده و پرداخت یارانه های متنوع به اقشار نیازمند و پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به مشاغل آسیب دیده از کرونا، کارآفرینان و واحدهای تولیدی این استان ارایه کرد و افزود: حفاظت از نیروی کار و جامعه تولید و کارفرمایان وظیفه مهمی است که همه دستگاه‌های اجرایی در آن وظیفه دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با توجه به اقدامات سایر دستگاه‌ها و نهادها برای سرپاماندن واحدهای تولیدی در فارس تاکید و اظهارکرد: مهمترین دستاورد دولت در این شرایط که شیوع بیماری کرونا بر کسب و کارها اثر منفی گذاشته حفظ این مشاغل بوده است.

وی ادامه داد: تعداد 73 هزار نفر از کارگران اخراجی به دلیل شیوع کرونا در اسفند 98 به گواه ارسال لیست حق بیمه کارگران توسط کارفرمایان در مهرماه سال جاری با همت و تلاش جمعی به کار خود بازگشته اند.

وی تاکید کرد: اگر وضعیت کرونا به همین منوال باقی بماند و رعایت فاصله اجتماعی مناسب صورت نپذیرد احتمال تعطیلی کارگاه ها و بیکاری کارگران نیز وجود دارد.

مختاری با اعلام رضایت از رعایت اصول ایمنی و بهداشت کار در محیط کارگاه های این استان، گفت: این روند با تلاش همکاران این اداره کل و ادارات شهرستان‌ها بویژه بازرسان کار ،کارشناسان روابط کار و امور اجتماعی،کارشناسان بهداشت حرفه‌ای و با همکاری کارفرمایان و کارگران و تاکیدات تشکلات عالی ذیربط در استان بوجود آمده است.

در دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با فرمانده انتظامی این استان بر رفع مشکلات مردم و نیروی کار با نگاه زیبا و سازنده مسوولان،رفع موانع واحدهای تولیدی و پایداری مشاغل و کسب و کارها نیز تاکید شد.

 

لزوم زیبا نگریستن به موضوعات جامعه و چالش‌ها

 

فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این دیدار گفت: زیبا نگریستن به موضوعات جاری، کاری و دغدغه‌های مردم موضوعات مهمی است که باید مدنظر همه خصوصا مدیران قرار داشته باشد.

سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی با بیان این مطلب که مسایل روز نیازمند نگاهی زیبا و دلسوزانه است، بیان کرد: نگاه به افراد خطاکار مانند قاتل یا گروگانگیر نیز باید زیبا و با هدف انسان سازی برای رضای خالق باشد.

فرمانده انتظامی استان فارس انجام کار دلسوزانه با هدف جلب رضایت خداوند را دلیلی بر بالا بردن ارزش انسان‌ها دانست و افزود: مردم باید پاسخ سوالات و دغدغه های خود را بطور مستقیم از مسولان مطالبه کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس در ادامه فرهنگ و تاریخ ایران را متعلق به همه مردم دانست و افزود: ادیبان بزرگ ایران زمین ازجمله حافظ متعلق به همه مردم این سرزمین هستند و باید در حفظ و پاسداشت مقام آنها تلاش و اهتمام جدی داشت.

 

تاکید بر تشکیل کارگروه مشترک در حوزه پلیس،تعاون،کار و رفاه

 

فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: نیروی انتظامی فارس به همراه مدیریت حوزه تعاون کار و رفاه اجتماعی این استان باید فرصت ها و زمینه توسعه همکاری‌ها پیرامون موضوعات مشترک را احصاء و با تشکیل کارگروهی مشترک در رفع این موارد و خصوصا بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید تلاش کنند.

وی بر بهره گیری از ظرفیت تعاونی های استان فارس برای بهبود شرایط اقتصادی جامعه نیز تاکید کرد و گفت: تصمیمات باید زیربنایی و تاثیرگذار باشد تا بتوان شرایط کنونی کشور که در مقطعی حساس قرار دارد را با بهترین مدل مدیریت هدایت کرد.

در پایان این دیدار مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اهدا لوح سپاس به فرمانده انتظامی استان و معاونین نیروی انتظامی فارس از تلاش نیروهای خدوم پلیس قدردانی کرد.

۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۲۵,۱۲۴
کلیدواژه ها: مختاری,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس,حفظ و پایداری مشاغل,کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید