بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: نرخ بیکاری این استان در تابستان نسبت به بهار امسال، حدود یک درصد کاهش یافته و به 11.1 درصد رسید.
بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، محمد اربابی با بیان این مطلب تصریح کرد: میزان بیکاری در بهار امسال ۱۲ درصد بود که بخش اعظم بیکاری،  ناشی از شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار استان بود اما در تابستان، میزان بیکاری کاهش یافت.  
 وی افزود: کشاورزی بودن خراسان شمالی و اشتغال در بخش های مختلف کشاورزی در فصل تابستان و نیز رونق نسبی کسب و کارهای استان بعد از شیوع گسترده بیماری کرونا از عوامل کاهش نرخ بیکاری در استان است.  
 معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در کشور در تابستان امسال ۹.۵ درصد بوده است.  
 وی گفت: از مجموع جمعیت خراسان شمالی ۶۳۵ هزار نفر افراد ۱۵ سال به بالا هستند که جمعیت فعال محسوب می شوند و از این قشر، ۲۷۱ هزار نفر شاغل و ۲۷ هزار نفر بیکار هستند.
 اربابی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان نیز در تابستان امسال ۴۷.۹ درصد گزارش شده که بالاتر از میانگین کشوری است.
 وی تصریح کرد: تابستان امسال ۴۱.۸ درصد از جمعیت ۱۵‌ ساله و بالاتر از آن در کشور از نظر اقتصادی فعال بوده، در گروه شاغلان قرار داشته و یا بیکار بوده اند.
 معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با وجود بالا بودن نرخ مشارکت اقتصادی، شاهد اشتغال ناقص در استان هستیم .  
 استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از این جمعیت در روستاها ساکن هستند. 
۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۵,۱۳۴
کلیدواژه ها: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی,کاهش نرخ بیکاری,اشتغال,مشارکت اقتصادی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید