مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: اجرای طرح کارورزی بستر مناسبی برای اشتغال جوانان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به تبیین سیاست های فعال بازار کار در استان و نقش طرح کارورزی پرداخت و اجرای طرح مذکور را بستر مناسبی برای اشتغال جوانان استان دانست.
اجرای طرح کارورزی بستر مناسبی برای اشتغال جوانان  است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به تبیین سیاست های فعال بازار کار در استان و نقش طرح کارورزی پرداخت.

وی اجرای طرح مذکور را بستر مناسبی برای اشتغال جوانان استان دانست و گفت: به واسطه طرح کارورزی بستر مناسبی برای مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان فراهم شده است و آن ها می توانند با ثبت نام در طرح کارورزی به یادگیری و کسب تجربه در زمینه شغلی مورد نظر بپردازند ؛ همچنین کارفرمایان نیز در این طرح از معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند.

وی در تشریح این طرح گفت: در وهله نخست کارورز به مدت 3 ماه به صورت آزمایشی و آموزشی در یک بنگاه اقتصادی مشغول به کار می شود و طی این سه ماه از طرف دولت بیمه مدنی حوادث بوده و مبالغی تحت عنوان ایاب و ذهاب دریافت می کند. چنانچه شرایط همکاری بین کارورز و کارفرما مهیا باشد، کارورز به مدت 21 ماه از مشوق بیمه‌ای سهم کارفرما به میزان 20 درصد برخوردار خواهد شد و برای استفاده از این ظرفیت قانونی، کارفرمایانی که دارای کد کارگاهی هستند، به ازای هر دو بیمه شده می‌توانند یک نفر کارورز جذب کنند.

وی در همین راستا به 429 کارورز ثبت نام شده در 52 واحد پذیرنده استان اشاره و افزود: تاکنون 183 قرارداد با کارورزان استان گیلان منعقد شده است و تعداد 125 کارورز از مشوق های بیمه این طرح برخوردار شده اند و شهرستان های رشت، رودبار و آستارا از این حیث در رتبه اول تا سوم قرار دارند. همچنین اداره صنعت، معدن و تجارت با عقد 77 قرارداد، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عقد 27 قرارداد و موسسه عامل با عقد 19 قرارداد در رتبه های اول تا سوم از حیث عقد قرار داد قرار دارند.

مدیرکل در ادامه به ارائه آخرین وضعیت عملکرد بانک ها در جذب تسهیلات روستایی و عشایری پرداخت و خاطرنشان کرد: از تعداد کل 6661 طرح با پیش بینی 10186 شغل و اعتبار 5321 میلیارد ریال موجود در بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک تاکنون 6579 طرح با پیش بینی اشتغال 9809 و با تخصیص اعتبار 4950 میلیارد ریال مصوب و عقد قرارداد شده اند و 82 طرح با پیش بینی اشتغال 377 نفر در حال بررسی اند. جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت صنعت، معدن و تجارت در رتبه اول تا سوم دستگاه های اجرایی و شهرستان های رشت، صومعه سرا و تالش در رتبه های اول تا سوم برخورداری از این تسهیلات قرار دارند.

۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۲۵,۲۰۸
کلیدواژه ها: عباس علیزاده,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان,طرح کارورزی,اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید