مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: صیانت از نیروی کار با ارتقا سطح سلامت از اولویت های بنگاههای اقتصادی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه صیانت از نیروی کار با ارتقا سطح سلامت ازاولویت های بنگاههای اقتصادی استان در شرایط کرونا است، بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شرکتها و کارخانجات استان بویژه در صنایع ساختمانی و نفت و گاز تاکید کرد.
تاکید مدیرکل تعاون,کار و رفاه اجتماعی هرمزگان به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در صنایع ساختمان و نفت و گاز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" در نشست با روسای واحدهای کار و خدمات اشتغال مناطق ویژه استان افزود: به دلیل تردد زیاد در این مناطق و وجود کمپ های کارگری باید برنامه های پیشگیرانه و نظارت در این مناطق افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بنگاهها، نیازمند همکاری دستگاههای متولی هستیم، اظهارکرد: در راستای نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کارگاههای استان و لزوم حفظ و صیانت از نیروی کار، بازرسی از بنگاههای استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بازرسان کار و بازرسی های درون کارگاهی توسط خانه های بهداشت کارگری در حال انجام است.

ابراهیمی از برگزاری وبینار آموزشی با همکاری این اداره کل و دانشگاه علوم پزشکی برای مسوولان ایمنی و مسئولان خانه های بهداشت کارگری، اجرای گشت های مشترک بازرسی در سطح استان و نظارت های مشترک، منسجم و ادامه دار بعنوان برنامه های پیشگیرانه در جهت شیوع ویروس کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی نام برد.

"کیامرث برخورداری"  مدیر اجتماعی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان تعداد خانه های بهداشت کارگری استان را 44 مورد ذکر و اضافه کرد: نظارتهای درون کارگاهی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط خانه های بهداشت کارگری در حال انجام است و طی نامه نگاری برای شرکتها و بنگاههای استان، 224 نفر از مسوولان ایمنی و خانه های بهداشت کارگری بعنوان مدیران عالی بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت مستقیم دارند.

در این نشست،کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان نیز پیشنهاداتی برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در محیط های کارگری ارائه کردند.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴
کد خبر : ۲۲۵,۳۶۴
کلیدواژه ها: رتقا سطح سلامت,صیانت از نیروی کار,بازرسی های مستمر دورن کارگاهی,خانه های بهداشت کارگری,هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید