دو هزار و 151 نفر در استان قزوین با معرفی کاریابی ها صاحب شغل شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در 7 ماهه سال جاری دو هزار و 151 نفر جویای کار با معرفی کاریابی ها به واحدهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی صاحب شغل شده اند.
دو هزار و 151 نفر در استان قزوین با معرفی کاریابی ها صاحب شغل شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، رضا گروسی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت:  15 دفتر کاریابی و مشاوره شغلی فعال در استان قزوین وجود دارد .
وی تصریح کرد: کاریابی ها می توانند در زمان معرفی کارجو به فرصت شغلی و در صورت تمایل وی مبلغ 2 میلیون ریال بصورت علی الحساب و به عنوان پیش پرداخت حق الزحمه بکارگماری تعیین شده دریافت کنند که این مبلغ در صورت عدم بکارگماری کارجو همان روز قابل عودت و بازپس گیری است در ضمن کاریابی ها حق دریافت  حق الزحمه  بکار گماری  برای مدت اشتغال کمتر از یک ماه را ندارند.
 گروسی  با بیان اینکه در سال جاری 6هزار و 609 نفر با مراجعه به کاریابی های استان تقاضای شغل داشته اند، اظهار کرد: در خصوص این آمار باید به این نکته توجه داشت که ممکن است برخی افراد به دو یا بیشتر از چندکاریابی مراجعه کرده و ثبت نام کرده باشد. 

وی با بیان این که از این تعداد 1673 نفر زن و 4936 نفر مرد هستند، خاطرنشان کرد: بکارگمارده شدگان  توسط کاریابی های استان در 7 ماهه سال جاری 2151 نفر بوده که از این تعداد 458 نفر زن و 1693 نفر مرد هستند .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین  تاکید کرد: کاریابی های غیر دولتی دارای مجوز مکلفند جدول تعرفه های قانونی خود اعم از ثبت نام و بکار گماری را در معرض دید عموم قرار داده و به هیج عنوان حق ندارند خارج از تعرفه بکارگماری مبلغی از مراجعین دریافت کنند؛ لذا از کلیه کارجویان و مراجعین به کاریابی های غیر دولتی جهت اخذ خدمات خواسته می شود در صورت درخواست و مشاهده هرگونه تخلف و دریافت وجه اضافی و غیر متعارف و خارج از تعرفه های ابلاغی را به واحد اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها گزارش تا برابر مقررات اقدام شود.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹
کد خبر : ۲۲۵,۳۸۴
کلیدواژه ها: دو هزار و 151 نفر در استان قزوین , با معرفی کاریابی ها , صاحب شغل شدند

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید