بیش از 2 هزار لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از برقراری بیمه بیکاری برای 2 هزار 14 نفر تا پایان مهرماه امسال خبر داد.
بیش از 2 هزار لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیمه بیکاری به افرادی تعلق می‌گیرد که بدون میل و اراده خود از محیط کار خارج می شوند، اظهار کرد: تا پایان مهرماه سال جاری تعداد 2014 نفر در لرستان مقرری بیمه بیکاری دریافت می ‎کنند.

وی با بیان این که قانون گذار این حق را برای کارگرانی که خارج از اراده خود بیکار می شوند قائل شده تا از بیمه بیکاری استفاده کنند، تصریح کرد: البته باید پنجره ای برای اشتغال مجدد کارگران فراهم شود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان این که با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و ایجاد مشکل برای برخی از واحدهای تولیدی استان و بیکار شدن غیر ارادی کارگران، بر اساس دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی، این کارگران بیمه بیکاری دریافت می‌کنند اظهار کرد : بخش از افرادی که در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند بیمه بیکاری را دریافت کرده اند و فقط تعداد693 نفر پرونده آنها تکمیل و در سازمان تامین اجتماعی در حال بررسی است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از هفتم مردادماه امسال کلیه متقاضیان دریافت مقرری بیمه بیکاری باید در سامانه جامع روابط کار به آدرس https://prkar.mcls.gov.ir مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

آشتاب به اشاره به اینکه متقاضیان بیمه بیکاری می بایست سه شرط مشمول قانون کار، مشمول بیمه تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری را دارا باشند خاطرنشان کرد: همچنین پیش زمینه ثبت نام در سامانه مذکور، احراز هویت بیمه‌ای کارگر در دفاتر پیشخوان خدمات دولت است که باید بعد از سایر مراحل ثبت نام در کافی نت‌ها و کاریابی‌ها انجام شود .

۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۵۹
کد خبر : ۲۲۵,۴۲۸
کلیدواژه ها: بیمه بیکاری,شیوع کرونا,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید