در شورای مهارت استان زنجان عنوان شد:

زندانیان آموزش دیده و مهارت‌آموخته تکرار جرم نداشتند

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: با توجه به آمار سازمان زندان ها، ۹۰ درصد از افراد آموزش دیده و مهارت آموخته تکرار جرم نداشته اند، از این رو بازسازی موقعیت اجتماعی افراد از طریق مهارت آموزی امکان پذیر است.
۹۰درصد از زندانیان آموزش دیده و مهارت‌آموخته تکرار جرم نداشتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان زنجان، علی اوسط هاشمی در جلسه شورای مهارت استان زنجان افزود: امید است این شورا در این شرایط سخت به اتخاذ رویکردها و تدابیر درست به  خوداشتغالی، صیانت از عزت انسانی و صیانت از مشاغل فعلی کمک کند.
وی با بیان این که سه و نیم میلیون نفر در کشور در مشاغل دولتی خدمت می‌کنند، اظهارکرد: در حال حاضر ۲۱ میلیون نفر در مشاغل بخش خصوصی فعالیت دارند که این امر نشان می دهد ۵۰ درصد جهت‌گیری آموزش و پرورش باید به سمت مهارت پیش رود.
هاشمی با تاکید بر اینکه جامعه نیازمند انسان دارای مهارت است، یادآور شد: برای پاسخگویی و برآوردن نیازهای روز، مهارت ضروری است، با این حال هر فرد در عالی ترین سطح مهارت هم باید بداند که تا ۵۰ سال آینده نیمی از این مهارت فاقد ارزش خواهد بود.در واقع سرعت و تاثیر گذاری به گونه ای است که مداومت در کسب مهارت هم ضرورت است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم بازنگری در سر فصل های درس های دانشگاه ها، خاطرنشان کرد: دامنه مهارت وسیع تر از حوزه کار است و با آن گفتگو، مدارا و مهارت زندگی شکل می‌گیرد.

۶هزار شغل درسال جهش تولید در زنجان ایجاد می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان،گفت: طی سال جاری ۲۶طرح جهش تولید در استان زنجان اجرا شده و برای ۶ هزارو ۸۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.
محمدرضا یوسفی در این جلسه با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان زنجان درسال گذشته هشت درصد بود، گفت: این استان درسال گذشته رتبه سوم نرخ بیکاری در سطح کشور را از آن خود کرد.
وی با بیان این که نرخ بیکاری این استان درسال گذشته ۴۹.۱ درصد بود، اظهار کرد: استان رتبه برتر کشور در نرخ مشارکت اقتصادی را به خود اختصاص داد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان، گفت: درسال جهش تولید هم با بهره برداری از واحدهای تولیدی نرخ مشارکت اقتصادی افزایش می‌یابد.
یوسفی با بیان این که درسال جاری نرخ بیکاری در استان به ۶ درصد رسیده است، اظهارکرد: تا پایان سال با بهره برداری از واحدهای تولیدی مختلف نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه درسال جهش تولید ۲۶ طرح تولیدی و صنعتی در استان زنجان اجرا می‌شود، گفت: از این تعداد پروژه ۱۲ طرح دربخش صنعت و معدن، چهار پروژه کشاورزی، هفت پروژه گردشگری و سه پروژه در بخش زیر ساختی است و با بهره برداری از این تعداد پروژه برای ۶ هزار و ۸۰۰ نفر دراستان زنجان اشتغال ایجاد می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان، گفت: درسال جهش تولید نقشه راه توسعه صادرات دراستان تهیه شده و این مهم اشتغال و اقتصاد استان را متحول می‌کند.۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶
اداره کل تعاون_کارورفاه اجتماعی استان زنجان |
کد خبر : ۲۲۵,۴۸۸
کلیدواژه ها: هاشمی,معاون_وزیر,شورای_مهارت_استان_زنجان,مهارت_آموزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید