پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان واحدهای تولیدی در آذربایجان غربی

سرپرست مدیریت اشتغال اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: با جذب نیروی کار شغل اولی در کارگاه‌های استان توسط کارفرمایان، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به حساب کارفرمایان پرداخت می‌شود.
اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  فرخی سرپرست مدیریت اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت:  طرح پرداخت یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در راستای حمایت از کارفرمایان و نیروی کار شغل اولی است که ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال شغل اولی ها و کارفرمایان است.

وی افزود: در صورت جذب نیروی کار شغل اولی توسط کارفرما، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به حساب کارفرمایان پرداخت می‌شود.

وی در خصوص شرایط نیروی کار اظهارکرد: سن جویندگان کار نباید از 37 سال بیشتر باشد اما برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار شرط سنی تا سقف 45 سال است.

فرخی داشتن مجوز فعالیت از دستگاه اجرایی و کد بیمه کارگاهی تأمین اجتماعی را از جمله شرایط واحد پذیرنده ذکر کرد.

 سرپرست مدیریت اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت pyd.mcls.gov.irجهت ثبت نام اقدام کنند .

وی هدف از اجرای این طرح را ، کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقا تولید داخلی و رقابت پذیری در بنگاههای اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، ارتقا سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخشهای خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار و حمایت از بنگاههای بخشهای تعاونی و خصوصی به شدت آسیب دیده از پدیده شیوع کرونا  عنوان کرد .

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰
کد خبر : ۲۲۵,۵۰۰
کلیدواژه ها: یارانه دستمزد، کارفرمایان واحدهای تولیدی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید