بهره مندی ۱۳ هزار خانوار روستایی البرز از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان وعشایر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان البرز گفت: تاکنون ۱۳ هزار خانوار روستایی و عشایر استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته و ۷۴۴ خانوار نیز تا پایان مهر امسال به دلیل فوت سرپرست خانوار، از کار افتادگی یا بازنشستگی پیش از موعد و مستمری پیری دریافت کردند.
بهره مندی ۱۳ هزار خانوار روستایی البرز از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستائیان وعشایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، هادی بشیری با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از سایر نهادهای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوپاتر است، اظهارکرد: حدود ۱۵ سال از آغاز فعالیت صندوق می گذرد و با همه تلاش های انجام شده، برخی مسئولان نسبت به وظایف، اختیارات و اهداف صندوق آشنا نیستند و بر این پایه، در کنار وظیفه اصلی پوشش قرار دادن افراد مشمول، به موضوع اطلاع‌رسانی نیز توجه داریم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان استان البرز افزود: در استان البرز نزدیک به هفت هزار خانوار روستایی فاقد پوشش بیمه‌ای شناسایی شدند و از طریق پیامک به آنها اطلاع‌ رسانی می‌کنیم و امیدواریم طی ۲ سال بتوانیم حداقل یک نفر از هر خانوار را به عضویت صندوق درآوریم.

بشیری خاطر نشان کرد: این برنامه تعهد دولت است و جدا از طرح بیمه یک میلیون و ۴۰۰ نفر است، البته امکان دارد بخشی از افراد شناسایی شده در طرح یادشده هم قرار گیرند.

وی ادامه داد: تمرکز صندوق روستاییان و عشایر البرز در سال ۱۳۹۸ علاوه بر هفت هزار خانوار روستایی، روی شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و کشاورزان غیرساکن در روستا بود که تا پیش از این نمی‌توانستند بیمه شوند.

وی اضافه کرد: با قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی، کشاورزان هم زیر پوشش صندوق قرار گرفتند و می‌توانند علاوه بر تامین اجتماعی در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هم حق بیه پرداخت کنند.

رشد ۱۶۰ درصدی اعضا صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر البرز در سال ۹۸

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر البرز با اشاره به رشد ۱۶۰ درصدی عضویت در این صندوق در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ گفت: سال ۱۳۹۸ حدود یکهزار و ۲۰ خانوار جدید در استان به عضویت صندوق درآمدند.

بشیری افزود: سال ۱۳۹۹ در کنار مشاغل خانگی، روی بحث قالی‌بافان ورود کردیم و امیدواریم این افراد هم به عضویت صندوق درآیند.

وی، روند ثبت‌نام عشایر برای عضویت در صندوق روستاییان و عشایر البرز را همچنون روستاییان مطلوب دانست و اظهار کرد: با این اوصاف، در سال ۱۳۹۹ برای بیمه شدن افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، قالی‌بافان و رانندگان حمل بار و مسافر بین شهری نیز تلاش می‌شود.

بشیری خاطرنشان کرد: اکنون ۲۰ کارگزاری استان البرز شامل هشت کارگزاری ساوجبلاغ، هفت کارگزاری کرج، ۲ کارگزاری نظرآباد و یک کارگزاری در شهرستان‌های طالقان، اشتهارد و فردیس آماده ارائه اطلاعات و ثبت‌نام واجدان شرایط عضویت در صندوق روستائیان و عشایر هستند.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۵,۵۱۸
کلیدواژه ها: بهره مندی ۱۳ هزار خانوار روستایی البرز از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستائیان وعشایر,هادی بشیری,مدیر صندوق بیمه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید