13/5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان پرداخت شد

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و بنیاد برکت تا کنون به ۳۷۶ کارآفرین این استان پرداخت شده است.
13/5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ ادریس دینارزهی افزود: از ابتدای امسال با امضای تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و بنیاد برکت،۳۷۶ نفر در سیستان و بلوچستان کارآفرین شدند و برای جوانان دیگر اشتغالزایی کردند.
وی افزود: محل اصلی اجرای تفاهم‌نامه بیشتر در روستاهای سیستان و بلوچستان است که تلاش شده تا  هدف روستای بدون بیکار محقق شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برای توسعه اشتغال در استان از محل اعتبارات این تفاهم‌نامه حدود ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اظهارکرد:  تاکنون ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد پرداخت شده است.
وی توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و ایجاد کسب و کار برای مردم بومی را از اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد و گفت: در تلاشیم با اجرای مفاد این تفاهم‌نامه شغل‌های بومی در سیستان و بلوچستان احیا و از کسب و کارهای نوپا هم حمایت شود.
دینارزهی ادامه داد: از جمله طرح‌هایی که تاکنون زیر چتر این تفاهم‌نامه قرار گرفته می‌توان به توسعه هنر سوزن دوزی، تولید پوشاک، تولید ماسک، پرورش دام و طیور، پرورش زنبور عسل، ایجاد گلخانه و مشاغل خدماتی اشاره کرد.


۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۲۵,۶۱۶
کلیدواژه ها: تسهیلات اشتغال , صندوق کارآفرینی امید , بنیاد برکت , ادریس دینارزهی , سیستان و بلوچستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید