هدف گذاری کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه مطابق سند اشتغال در سال 98 محقق شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در هفتمین نشست شورای هماهنگی مدیران رفاه گفت: هدف گذاری کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه مطابق سند سه ساله اشتغال استان در سال 98 بر اساس داده های آماری مرکز آمار ایران محقق شد.
هدف گذاری کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه مطابق سند  اشتغال در سال 98 محقق شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این نشست با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و تأکید معظم له در رسیدگی جامع به امور بیکاران ناشی از شیوع کرونا ویروس توسط سازمان تامین اجتماعی، همدلی، همکاری و وحدت رویه را در خدمت رسانی سریع و به موقع به جامعه بیکار شده در دو بخش بیکاران مشمول بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی و بیکاران غیر مشمول، اظهار کرد:  فرامین و بیانات معظم له چراغ راه ما برای خدمت رسانی به بهترین بندگان خدا و عاملان تولید و اشتغال پایدار در کشور است.

رییس شورای هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خصوص اقدامات عملی اجرای فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بیان کرد: مقرری بیمه بیکاری کسانی که مشخصات هویتی و سایر مشخصات موردنیاز پرداخت مقرری بیمه بیکاری خود را در سامانه بیمه بیکاری ثبت و ارسال نموده اند، در چارچوب قوانین و مقررات و پایش بانک های اطلاعاتی متناسب با نوع بیمه پردازی جامعه بیکار شده در اثر شیوع کرونا ویروس، با همکاری سازمان تامین اجتماعی برقرار شده است.

وی پرداخت بیش از 168 میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا را در راستای حمایت از پایداری 22 هزار و 343 فرصت شغلی در استان دانست و گفت: بیش از 7 هزار و  200 پرونده دیگر با پیش بینی حمایت از 10 هزار فرصت شغلی موجود در حال پرداخت و یا گردش بانکی است که تا پایان آبان ماه پرداخت می شود.

حسن عزیزی درخصوص تحقق برنامه های حوزه اشتغال درسال 98 و ادامه آن در سال جاری بر اساس سند سه ساله اشتغال استان نیز اظهار کرد: بر اساس سند اشتغال کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری استان تا پایان سال 98 هدف گذاری شد که خوشبختانه بر اساس داده های مرکز آمار ایران کاهش 3 و یک دهم درصدی در پایان سال رقم خورد.

وی اظهار امیدواری کرد با توجه به هدف گذاری کاهش 2 و نیم درصدی نرخ بیکاری برای سال 99 نیز با همت همه دستگاه های اجرایی این کاهش نیز محقق خواهد شد.   

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه نیز استمرار جلسات شورای هماهنگی با هدف افزایش تعامل و کشف و حل مشکلات و تنگناه های کاری جامعه هدف را ضروری دانست و افزود: سازمان تامین اجتماعی در ایام به اوج رسیدن شیوع کرونا و نیاز به پرداخت بیمه بیکاری این ایام به مشمولین، علاوه بر جامعه تحت پوشش خود در گروه بیمه اجباری با تعداد بیش از 150 هزار نفر، سایر اقشار را نیز با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در چارچوب قوانین و مقررات بالادستی تحت حمایت پرداخت مقرری بیمه بیکاری  قرار داده است.

ایمان بیوس با اشاره به افزایش بی سابقه  میزان پرداختی مقرری بیمه بیکاری دوره شیوع کرونا، افزود: در سال 98 و نیمه اول سال 1399 جمعاً بیش از 132 میلیارد تومان به بیش از 15 هزار نفر مشمول پرداخت شده است.

شایان ذکر است در این جلسه که با رعایت پروتکل های بهداشتی و مراقبتی مقابله با شیوع گسترده کرونا ویروس برگزار شد، سایر مدیران تابعه شورای هماهنگی به بیان برنامه های تخصصی و سازمانی خود در راستای ارائه خدمت گسترده و در خور شان به مردم و جامعه هدف سازمان، علیرغم محدودیت های زمانی و مکانی  ایام کرونا ویروس، پرداختند.

  

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۵,۶۴۲
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,شورای هماهنگی مدیران رفاه در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید