مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: بهره برداری از مسیر گردشگری دیلمان در توسعه صنعت توریسم کشور موثر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان مسیر گردشگری دیلمان را یک پروژه بین المللی دانست و افزود: اگر مسیر گردشگری دیلمان به بهره برداری برسد مرکز ثقل گردشگری کشور خواهد شد و عواید آن نیز به مردم شهرستان های سیاهکل و رودبار می رسد.
چهارمین جلسه شورای راهبردی مسیر گردشگری دیلمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در چهارمین جلسه شورای راهبردی مسیر گردشگری دیلمان که در فرمانداری شهرستان سیاهکل برگزار شد، مسیر گردشگری دیلمان را یک پروژه بین المللی دانست و خاطرنشان کرد: سازمان یونیدو در جهت ترویج صنعت توریسم به دنبال اجرای طرح های گردشگری است و از اجرای طرح های مذکور حمایت مالی می کند.

وی به اثربخشی اجرای این طرح در اقتصاد استان گیلان به ویژه صنعت توریسم اشاره کرد و گفت: اگر مسیر گردشگری دیلمان به بهره برداری برسد مرکز ثقل گردشگری کشور خواهد شد و عواید آن نیز به مردم شهرستان های سیاهکل و رودبار می رسد.

مدیرکل به تشکیل شورای راهبردی مسیر گردشگری دیلمان به جهت تسهیل در اجرای امور مربوطه اشاره و ابراز کرد: به دلیل ایجاد وحدت رویه درخواست کردیم تا دبیرخانه شورای راهبردی با حضور نماینده استاندار و فرمانداران سه شهرستان سیاهکل، رودبار و رشت و مدیران دستگاه های مرتبط تشکیل شود تا با تسریع انجام امور مقدمات عملیاتی سازی فازهای مختلف این طرح را فراهم سازیم.

وی به ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاران به جهت مشارکت در طرح مذکور اشاره و عملیاتی شدن این طرح را سبب ایجاد اشتغال پایدار و توسعه شهرستان های سیاهکل، رشت و رودبار دانست.

شایان ذکر است: مسیر گردشگری دیلمان در ۲۴۰ کیلومتر مناطقی از شهرستانهای سیاهکل، رودبار و بخش سنگر شهرستان رشت را شامل می شود. ساخت اقامتگاه بومگردی، هتل سنتی، ساخت دهکده سینمایی، استقرار کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی، کارگاه سفال و ...  ازجمله پروژه‌های سرمایه‌گذاری توافق شده این طرح است.

۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۲۵,۷۴۰
کلیدواژه ها: مسیر گردشگری دیلمان,شهرستان سیاهکل,جلسه شورای راهبردی,عباس علیزاده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید