سهم اشتغال استان مرکزی از محل مشوق‌های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از ابلاغ سهم اشتغال این استان از بخشنامه اعمال مشوق‌های بیمه کارفرمایی خبر داد و گفت: بر اساس اصلاحیه دستورالعمل اجرایی این بخشنامه، ۴۳۵ نفر سهم اشتغال کارگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی استان است.
سهم اشتغال استان مرکزی از محل مشوق‌های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمدتقی آبایی‌ افزود: این طرح بر اساس موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی  با هدف تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کار فرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در این طرح  مشوق بیمه‌ای معادل حق بیمه سهم کار فرما بعلاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری (در مجموع به میزان ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورایعالی کار) در نظر گرفته شده  که در چار چوپ این دستورالعمل ماهانه از سوی دولت (دستگاه هماهنگ کننده) به حساب کار فرما واریز می‌شود و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و واحدهای استانی و شهرستانی وظیفه نظارت بر  طرح را عهده‌دار هستند.

آبایی‌گفت: تمام کارفرمایان کارگاه‌ها و موسسات مشمول این دستورالعمل بر اساس آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه در صورت بکارگیری نیروی کار جدید، مشمول استفاده از مشوق های بیمه ای حداکثر به مدت ۲ سال خواهند بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی  اضافه کرد: افرادی که از مزایای دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه ها و موسسات مشمول دستورالعمل اجرایی طرح  استفاده کرده اند، حداکثر تا ۲۱ ماه می توانند از مشوق بیمه‌ای استفاده کنند.

آبایی عنوان کرد: مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، حداکثر ۳۸ سال سن که مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود، ثبت نام در سامانه (کارورزی) و داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی که حداکثر از ۳۶ ماه تمام کمتر باشد از شرایط احراز نیروی کار جدید در این دستورالعمل است.

وی بیان کرد: یکی از شرایط برخورداری کارفرما از مشوق بیمه‌ای در این دستورالعمل داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و داشتن کد بیمه کارگاهی و ثبت نام در سامانه (کارورزی)  است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: تعداد نیروی کار جدید بر اساس نیروی کار مازاد بر بیشترین تعداد بیمه شدگان ۲ ماه قبل از ثبت نام کارگاه در زمان ثبت نام در سامانه تعیین می‌شود.

آبایی گفت: افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده از کارگاه‌های به شدت آسیب دیده از بیماری کرونا از ماده فوق مستثنی بوده و امکان بازگشت به شغل قبلی یا جذب در سایر واحدهای اقتصادی و بهره‌مندی کارفرما از مشوق بیمه کارفرمایی موضوع این دستورالعمل را دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در صورت جابه جایی نیروی کار جدید بین کارگاه‌های مشمول این دستورالعمل مدت زمان برخورداری کارفرما از مشوق بیمه‌ای به ازای فرد جایگزین در مجموع از سقف حداکثر ۲ سال نباید تجاوز کند و جذب نیروی کار جدید به جای نیروی اخراجی، مستعفی یا ترک‌کار کرده، نیز مشمول استفاده از مزایای این دستورالعمل نخواهند بود.
۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۲۵,۸۱۶
کلیدواژه ها: مشوق‌های بیمه,تامین اجتماعی,بیمه کارفرمایی,محمد تقی آبایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید