مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: کارآفرینی بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین بر گسترش و توسعه کارآفرینی به عنوان بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار در شرایط اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: کارآفرینی بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار است

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، رضا گروسی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین بر گسترش  و توسعه کارآفرینی به عنوان بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار تاکید کرد و افزود: کارآفرینی به معنای ایجاد فرصت، خلق ایده و پذیرفتن مسئولیت ریسک در ایجاد یک فرصت شغلی و یا بنگاه اقتصادی است و کارآفرینی بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار است.
وی افزود: بالاترین سرمایه انسان سرمایه عمر است و بیشترین هزینه ای که ما در زندگی متحمل می شویم هزینه فرصت است. پس باید به دنبال روشی باشیم تا بتوانیم بهترین استفاده را از زمان و عمر خود داشته باشیم.
وی اضافه کرد: با تشکیل تیم های کاری، تشکیل تعاونی و اشتراک ایده ها و سرمایه ها می توان فرصت های شغلی فراوانی ایجاد کرد.
گروسی گفت: برای توسعه اشتغال،  نیازمند توسعه مهارت، ارتقای فناوری و سرعت بخشیدن به برنامه‌ها هستیم.
وی تصریح کرد: آنچه که اشتغال ایجاد می‌کند تنها وام نیست، بلکه برای رسیدن به برنامه های واقعی اشتغال همه دستگاه‌های اجرایی باید نقش ایفا کنند.
گروسی تثبیت اشتغال موجود در کنار ایجاد و توسعه اشتغال را مهم ارزیابی کرد و افزود: بسته های تثبیت اشتغال باید اجرایی شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین خاطرنشان کرد: دولت برای حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی طرح های مختلفی از جمله تسهیلات اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر، طرح کارورزی، مشاغل خانگی و غیره را در حال اجرا دارد.
گروسی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین در خصوص مفهوم کارآفرینی و ویژگی های فرد کارآفرین افزود: کارآفرینان نقش مهمی در توسعه اشتغال پایدار به عهده دارند و این یک واقعیت در خط مش های دولت به حساب می آید، کارآفرینی فرایند ایجاد یک چیز جدید و ارزشمند با تلاش و کوشش در فرآیندی زمان‌بر همراه با خطر های مالی اجتماعی و روانی به منظور دریافت پاداش های مالی و رضایت و استقلال فردی است و کارآفرین دیدی متفاوت با دیگران ندارد و آنچه دیگران آن را عادی  معمولی می بینند اومتفاوت و به گونه‌ای دیگر می بیند و تجسم می کند آنچه برای مردم عادی ،مشکل و تهدید است برای او فرصت و موقعیت است و آنچه برای دیگران محدودیت است برای او گستردگی و وسعت می باشد کارآفرین می تواند با ارائه محصولات و خدمات جدید جامعه را به سمت پیشرفت و توسعه سوق دهد.
 گروسی در ارتباط با کارآفرینی روستایی و ویژگی های کارآفرین روستایی افزود: کارآفرینی از شناسایی فرصت‌های جدید نوآوری و خلاقیت در فعالیت های کشاورزی و غیرکشاورزی نوآوری و خلاقیت در کاربری زمین و در واقع استفاده بهینه و نوآورانه از منابع روستا در راستای توسعه پایدار روستایی است در این راستا می‌توان توسعه پایدار را رویکردی جامع به بهبود بخشی کیفیت زندگی انسان ها در جهت رفاه اقتصادی اجتماعی و محیطی سکونت گاههای انسانی تعریف کرد.

وی ادامه داد: نقش کارآفرینی در توسعه مناطق روستایی به این نتیجه رسیده که توسعه و گسترش کارآفرینی در مناطق روستایی مشروط به توسعه فرهنگ کارآفرینی و بستر سازی جهت تربیت و پرورش کارآفرینان افراد روستایی، ترغیب افراد روستایی جهت مشارکت آنها در برنامه‌های کارآفرینی روستایی، تشویق سازمان‌های دولتی و غیردولتی در پشتیبانی از برنامه های کارآفرینی در مناطق روستایی ، آموزش کارآفرینی و توانمندسازی روستاییان ،برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و مشاوره در این زمینه، توسعه زیرساخت‌های کارآفرینی، فراهم آوردن اعطای دسترسی سرمایه ،اعطای وام به کارآفرینان ،توسعه امکانات و تجهیزات حمل و نقل و گسترش سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی، اتصال به منابع اطلاعات و دانش همگانی ،گسترش امکانات زندگی در روستاها و مواردی از این قبیل است.

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۸
کد خبر : ۲۲۵,۸۷۴
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین: کارآفرینی , بهترین راه ایجاد , اشتغال پایدار است

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید