سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: استفاده از طرح مشاغل خانگی تا پایان آبان ماه تمدید شد

نشست هم اندیشی به منظوری اجرای هرچه بهتر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با حضور سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست جهاد دانشگاهی استان یزد برگزار شد.
سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد, تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در نشستی با فاطمه سعادتجو سرپرست جهاد دانشگاهی استان با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش مشاغل خانگی گفت: مشاغل خانگی دارای ظرفیت های قابل توجهی برای ایجاد اشتغال است ولی عدم آگاهی و شناخت کافی افراد جامعه از این ظرفیتها باعث شده مشاغل خانگی مورد استقبال قرار نگیرد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی یک فرصت مناسب برای معرفی مشاغلی است که همه افراد جامعه به ویژه بانوان جویای کار می توانند از آن بهره مند شوند و از این طریق برای خود و خانواده درآمدزایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید با بهره گیری از رسانه های استان این طرح و شرایط آن را به اطلاع مردم استان برسانیم و با کمک جهاد دانشگاهی مهارت آموزی را به صورت علمی پیگیری کنیم.

تشکری با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام در این طرح اظهار کرد: متقاضیانی که تمایل دارند از این طرح استفاده کنند تا پایان آبان ماه می تواند به سامانه mkh.mcls.gov.ir مراجعه کنند و جهت مشاوره به جهاد دانشگاهی استان تماس بگیرند.

وی مدرک گرایی بدون مهارت را مشکل اساسی فارغ التحصیلان دانشگاه ها عنوان و تصریح کرد: متاسفانه امروز بسیاری از مشاغل خانگی و صنعتی وجود دارد که با توجه به عدم مهارت افراد جویای کار بدون متصدی مانده و در بیشتر مواقع کارفرمایان باید از افراد غیربومی متخصص استفاده کنند؛ مدرک تحصیلی بدون مهارت دلیل مهم بیکاری افراد جامعه است مدرک تحصیلی بدون مهارت دلیل مهم بیکاری افراد جامعه است.

عماد تشکری با بیان اینکه در سال جاری بودجه این تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان ۴۲ میلیارد ریال است، تصریح کرد: همانند سال گذشته بانک های توسعه تعاون و رفاه هر کدام با سهمیه ۲۱ میلیارد ریال این تسهیلات را به متقاضیان پرداخت می کنند.

از ابتدای سال 97 تاکنون 4 هزار و 30 مجوز مستقل و 46 مجوز پشتیبان در زمینه مشاغل خانگی در استان صادر شده است. در این مدت به هزار و 752 طرح مبلغ  215 هزار و 482  میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده و این تسهیلات توانسته برای دو هزار و 35 نفر ایجاد اشتغال کند.

 

 
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۹
کد خبر : ۲۲۵,۸۹۰
کلیدواژه ها: عماد تشکری, طرح ملی توسعه مشاغل خانگی, سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد, تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید