مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد:

لزوم توجه به پدافند غیرعامل برای حفاظت از کشور در مقابل تهدیدها

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان بر لزوم توجه به پدافند غیر عامل برای حفاظت و تقویت کشور در مقابل تهدید های دشمنان تاکید کرد.
حفاظت و تقویت کشور در مقابل تهدید های دشمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین درباره ضرورت پدافند غیر عامل، اظهار کرد: همه کشور های دنیا درباره ضوابط، الزامات و مقررات پدافند غیر عامل اقدامات موثری را انجام داده اند که در این زمینه کشور جمهوری اسلامی ایران نیز به دستور مقام معظم رهبری در سال 1382 سازمان پدافند غیر عامل را تشکیل داد.
وی افزود: در سال 1385 ضوابط، قوانین و مقررات تنظیم شد و در سال 1391 اداره کل پدافند غیر عامل در استانداری های کل کشور شکل گرفت.
غمگین گفت: به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برنامه هایی انجام می شود که بر اساس آن میزان آمادگی دستگاه های اجرایی در زمان تهدید و هماهنگی بین دستگاه ها سنجیده شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: اگر پدافند غیر عامل به خوبی رعایت نشود تمام دستاورد های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کوتاه ترین زمان ممکن از بین خواهد رفت و اگر به خوبی رعایت و اجرا شود کشور در مقابل تهدید ها بیمه خواهد شد.
غمگین تاکید کرد: حفظ جان و سیستم اقتصادی، سیاسی، تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال کشور این است که بتوان حرفی برای گفتن داشت و باید به سمت و سویی رفت که با داشتن نیروهایی متخصص در کشور توان مقابله به مثل با تهدید ها وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: هر کشوری در جهان اگر حالت تدافعی نداشته باشد و از میزان آمادگی بالایی برخوردار نباشد به راحتی می توان به آن کشور حمله کرد.
غمگین تصریح کرد: اصول پدافند غیر عامل اقداماتی بنیادی و زیر بنایی است که در صورت به کارگیری می توان به اهداف پدافند غیر عامل دست پیدا کرد.
وی یاد آور شد: پدافند غیر عامل پنج مولفه بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقا و پایداری نسبی و تسهیل مدیریت در زمان تهدید را دارد که اگر بتوان این پنج مولفه را شناخت و به آن عمل کرد، می توان به نتیجه مطلوب رسید.
غمگین بیان کرد: یک مدیر باید در دستگاه خود به اصول و ضوابط پدافند غیر عامل تسلط داشته باشد و نقاط آسیب پذیر را بداند و در رفع آن اقدام کند. همچنین مراکز مهم حیاتی، حساس و آسیب پذیر را بشناسد و از آنها حفاظت و حراست کند.

۱۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۲۵,۸۹۸
کلیدواژه ها: لزوم توجه به پدافند غیر عامل,حفاظت از کشور در مقابل تهدید ها,ارسلان غمگین,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید