اعلام آمادگی ادارات زیر مجموعه وزارت کار در کردستان برای حمایت از بیماران کرونایی و کارگران آسیب دیده از کرونا

ششمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت کار در کردستان با دستور کار بررسی راهکارهای ویژه برای تحقق منویات مقام عالی وزارت در زمینه حمایت از بیماران کرونایی و نیز جامعه کار و تولید آسیب‌دیده از کرونا و نیز تهیه سند توسعه اجتماعی استان، برگزار شد.
شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت کار, مقام  عالی وزارت, جامعه کار و تولید, تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان, برهان صلواتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: برهان صلواتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: مجموعه دستگاه های تابعه وزارت کار در کردستان آمادگی کامل برای حمایت از بیماران کرونا از جمله در درمانگاه های تامین اجتماعی و نیز حمایت از جامعه کار و تولید از طریق ارائه تسهیلات حمایتی کرونا، برقراری بیمه بیکاری و... را دارد.

صلواتی افزود: دولت در این شرایط خاص ناشی از ویروس کرونا آمادگی کامل دارد تا علاوه بر معافیت های بیمه ای نسبت به پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایانی که کارگر جدید استخدام می کنند در قالب پرداخت یک سوم حقوق تا ۱۲ ماه اقدام کند.

وی همچنین در خصوص تهیه و تدوین سند توسعه اجتماعی کردستان توسط شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت کار در استان، گفت: تاکنون دو جلسه کارشناسی با حضور نمایندگان ادارات کار، فنی و حرفه‌ای و بهزیستی انجام شده و برآیند مالی این سند اخذ شده تا در صورت تامین اعتبار، فرآیند تهیه سند ادامه یابد.

 

 

  

 

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹
کد خبر : ۲۲۶,۰۳۸
کلیدواژه ها: ششمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت کار در کردستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید