مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: ضرورت الگوسازی طرح های موفق اشتغال روستایی در مازندران

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بر ضرورت الگوسازی طرح های موفق اشتغال روستایی با هدف ایجاد اشتغال در همه روستاهای استان تاکید کرد.
ضرورت الگوسازی طرح های موفق اشتغال روستایی در مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری در بازدید از پروژه های اشتغال روستایی تولید لیمو ترش و گل های آپارتمانی و زینتی به صورت گلخانه ای در روستای خرماکلای شهرستان قائمشهر طی سخنانی اظهار کرد وضعیت اقلیمی استان مازندران راه اندازی کسب و کار در حوزه گل و گیاه و انواع میوه را تسهیل کرده است.

وی افزود: روستاهای استان مازندران دارای مزیت های بسیاری هستند و به همین دلیل جوانان و فارغ التحصیلان روستایی نباید دغدغه اشتغال را داشته باشند.

اصغری با اشاره به طرح نمونه ایجاد گلخانه های لیموترش در روستای خرما کلای شهرستان قائمشهر افزود: ایجاد گلخانه های تولید لیمو ترش در این روستا وضعیت مطلوب اقتصادی و اشتغال را برای مردم این روستا فراهم کرده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: از محل تسهیلات اشتغال روستایی و همچنین تفاهم نامه منعقده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید تاکنون تعداد ۴۰ واحد گلخانه کوچک مقیاس تولید لیموترش و 120 واحد گلخانه تولید گل و گیاه در این روستا احداث شده است و تعدادی نیز در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: موفقیت در این طرح موجب شده این اداره کل بدنبال توسعه این الگوی موفق در سطح روستاهای استان با کمک وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه های مرتبط باشد.

اصغری بیان کرد: در مرحله اول بحث آموزش به علاقه مندان احداث گلخانه و فعالیت های مرتبط با آن در روستاهای استان را با حمایت گلخانه داران روستای خرماکلا دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات مناسب به متقاضیان واقعی این طرح ها جهت اقدام مشابه در روستاهای استان نیز مرحله بعدی این اقدام است که با کمک وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام خواهد شد. مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان گفت: وجود و تکمیل پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در شهرستان جویبار نیز نگرانی های مربوط به بازار این محصولات را برطرف خواهد کرد.

گفتنی است در این بازدید عبدی مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل، حسینی شیروانی رییس اداره قائمشهر و نادعلی زاده کارآفرین بخش کشاورزی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران را همراهی کردند.۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۲۵
کد خبر : ۲۲۶,۰۸۲
کلیدواژه ها: طرح_اشتغال_روستایی,تسهیلات_روستایی,تعاون کار و رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید