مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تاکید کرد:

ضرورت پیگیری هدفمند مطالبات کارگران در شرایط ناشی از بیماری کرونا

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در دیدار با هیئت رئیسه خانه کارگر مسائل و مشکلات ارگران را بررسی و بر ارائه راهکارهای لازم در جهت رفع این مشکلات تاکید کرد.
ضرورت پیگیری هدفمند مطالبات کارگران در شرایط ناشی از بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ، غلامرضا اشرفی در این جلسه هم اندیشی که با حضور نمایندگان تشکل های کارگری استان در محل خانه کارگر برگزار شد بر ضرورت پی گیری هدفمند مطالبات کارگران در شرایط موجود ناشی از بیماری کرونا تاکید کرد.
وی پذیرش انتقادها و موضوعات مرتبط با کارگران و انعکاس به موقع آن را به دستگاههای مرتبط و مطالبه گری از مسیر قانونی از وظایف تشکل ها برشمرده و بر تقویت این نگاه در بین اعضا و توسعه گفتمان آن در جهت رشد و بالندگی تشکل ها تاکید کرد.
 اشرفی به توانمند سازی و ارتقای ایمنی جامعه کارگری به عنوان دو مولفه تاثیرگذار در حفظ وصیانت از نیروی کار اشاره و بر استمرار آن توسط تشکل ها تاکید کرد.

اشرفی اظهارکرد: سامانه جامع روابط کار از جمله طرح‌های بزرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با هدف شفاف‌سازی و ساماندهی اطلاعات درحوزه روابط کار راه‌اندازی شده و زیرسامانه جامع ثبت دادخواست‌ها، ‌بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل، آموزش ایمنی نیروهای کار، ثبت و تایید و پیگیری قراردادهای کار، شناسایی واحدهای مشکل‌دار، شوراهای سازش، طبقه‌بندی مشاغل و بیمه کارگران ساختمانی از جمله آنها به شمار می‌رود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه کارگران و کارفرمایانی که خواهان استفاده از سامانه جامع روابط کار هستند در ابتدا باید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت، نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایند.
وی ادامه داد: پس از احراز هویت نام کاربری و رمز عبور برای شخص و یا شرکت پیامک می شود و افراد با حضور در سامانه جامع روابط کار و ورود به کارپوشه شخصی می توانند از خدمات این سامانه برای ثبت درخواست خود بهره مند شوند.
اشرفی اظهار کرد : تمامی کارگران و کارفرمایان لازم است فقط یک بار برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند. 

وی اقدامات انجام شده در شرایط کرونا بویژه توزیع بسته های معیشتی بین کارگران استان را گام مهمی در راستای توجه به جامعه کارگری و کاهش نارضایتی اعلام و بر استمرار وبرنامه ریزی مطلوب با رعایت شیوه نامه بهداشتی تاکید نمود. 
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تاکید کرد : با توجه به پیگیری های صورت گرفته در سال گذشته در خصوص معوقات کارگران استان شاهد کاهش چشمگیر این معوقات به جامعه کارگری بودیم.

اشرفی در خصوص مسکن کارگران گزارشی از اقدامات انجام شده تا کنون را عنوان کرد و به سوالات حاضرین در این خصوص پاسخ لازم را ارائه نمود.
در پایان ضمن استماع نظرات و خواسته های نمایندگان جامعه کارگری استان و دبیر اجرایی خانه کارگر بر پی گیری موضوعات مطرح شده قول مساعد داده شد.

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۲۶,۰۹۴
کلیدواژه ها: خانه کارگر, دیدار با هیئت رئیسه خانه کارگر, اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی, خراسان جنوبی , اشرفی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید