تمدید مهلت ثبت‌نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تا ۳۰ آبان

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از تمدید مهلت ثبت‌نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تا ۳۰ آبان ماه خبرداد.
مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، موسی بی‌باک اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در راستای ایجاد اشتغال پایدار و به‌منظور کمک و رونق اقتصادی خانوار و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور و استان در حال اجرا است.

وی با اشاره به این که این طرح در سه فاز اجرا می‌شود، افزود: در فاز اول شناسایی و اولویت‌بندی مزیت‌ها و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی، در فاز دوم توانمندسازی متقاضیان از طریق راهنمایی، استعداد سنجی، مشاوره، آموزش‌های کوتاه‌مدت در خصوص کارآفرینی، شناخت بازار و مسائل مالی و در فاز سوم که مربوط به اتصال به بازار است، ارتباط و تعامل با اشخاص فعال عرصه فروش محصولات مشاغل خانگی و ارتباط با برندهای معروف بازار فروش انجام می‌گیرد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال استان گلستان ضمن تأکید بر اثربخشی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در توسعه جایگاه مشاغل خانگی و پایداری اشتغال، تصریح کرد: با اجرای این طرح حلقه‌های مفقوده شناسایی و با تیم سازی و شبکه‌سازی لازم، شاهد افزایش کمی و کیفی محصولات عرضه شده در بازار توسط برندهای مطرح خواهیم بود.

بی‌باک خاطرنشان کرد: سهم استان گلستان از طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ۲ هزار و ۳۰۰ نفر بوده که تاکنون یک هزار و ۶۲۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ آبان ماه سال جاری، گفت: متقاضیانی می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت www.inhb.ir مراجعه کنند. داشتن حداقل ۱۸ سال سن، بومی استان محل ثبت‌نام بودن، عدم اشتغال تمام‌وقت و عدم بیمه کارآفرینی از جمله شروط ثبت‌نام در این طرح است.

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۲۶,۰۹۸
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی,اشتغال پایدار,تمدید ثبت نام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید